Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. januára 2021

Podpredseda EK Šefčovič trvá na tom, aby bolo očkovanie proti koronavírusu dobrovoľnéPodpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič trvá na tom, aby ...Zdieľať
maros sefcovic 676x376 18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič trvá na tom, aby očkovanie proti koronavírusu bolo dobrovoľné. Vyjadril sa tak v súvislosti s obavami, že obyvatelia Európskej únie by mohli mať povinnosť zaočkovať sa, aby sa im umožnilo cestovanie.


EK totiž posudzuje návrh Grécka, aby sa vydávali doklady o zaočkovaní s cieľom urýchliť cestovanie turistov a vyhnúť sa ďalšiemu mimoriadne nepriaznivému letu pre európsky sektor turizmu.

Grécko chce presadiť doklady o vakcinácii


Grécko plánuje vydávať digitálne doklady o vakcinácii každému, kto sa zaočkuje proti ochoreniu COVID-19. Šéfovia vlád členských krajín únie majú o tomto návrhu diskutovať počas štvrtkového videosamitu.

Šefčovič však poznamenal, že niektorí ľudia sa nemôžu dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov a iní môžu s očkovaním jednoducho nesúhlasiť.

"Prijímame všetky opatrenia, aby sme nevytvárali žiadny základ pre odlišné zaobchádzanie s týmito ľuďmi alebo pre akékoľvek obmedzovanie ich práv," povedal novinárom po tom, ako sa zúčastnil na videokonferencii ministrov pre európske záležitosti.

Prioritou má byť zbieranie dát o COVID-19


Podpredseda EK ďalej povedal, že prioritou teraz musí byť zhromažďovanie dát o ochorení COVID-19 a jeho liečbe na celoeurópskych digitálnych platformách, aby zdravotnícki odborníci mohli porovnávať mutácie vírusu, účinnosť vakcín a to, či štandardy testovania sú harmonizované v rámci všetkých krajín Európskej únie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podpredseda EK Šefčovič trvá na tom, aby bolo očkovanie proti koronavírusu dobrovoľné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky
<< predchádzajúci článok
Poslanci i vláda sa majú vrátiť štandardným postupom pri schvaľovaní zákonov, žiada znepokojená SOPK

Podpredseda EK Šefčovič trvá na tom, aby bolo očkovanie proti koronavírusu dobrovoľné - diskusné fórum čitateľov