Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. mája 2020

Poliaci poznajú termín prezidentských volieb, favoritom je súčasný prezident Andrzej DudaPrezidentské voľby v Poľsku sa budú konať 28. júna. Vo štvrtok o tom informoval tamojší premiér. Ak žiaden z kandidátov nezíska 50 percent hlasov, o dva týždne neskôr sa uskutoční druhé ...Zdieľať
duda 676x504 21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentské voľby v Poľsku sa budú konať 28. júna. Vo štvrtok o tom informoval tamojší premiér. Ak žiaden z kandidátov nezíska 50 percent hlasov, o dva týždne neskôr sa uskutoční druhé kolo.


Voľby sa mali pôvodne konať 10. mája, pre pandémiu koronavírusu ich však odložili. Favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda, ktorého päťročné funkčné obdobie sa skončí 6. augusta. Podporuje ho vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS).

V predvolebných prieskumoch je na druhom mieste primátor Varšavy Rafal Trzaskowski. Ten sa dostal na zoznam minulý týždeň po tom, ako boj o prezidentský post vzdala Malgorzata Kidawa-Blonska z opozičnej Občianskej platformy (PO).

Stranu v minulosti viedol bývalý poľský premiér Donald Tusk, ktorý bol tiež predsedom Európskej rady.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poliaci poznajú termín prezidentských volieb, favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bytovku v Novom Meste nad Váhom zasiahol požiar, hasiči zachránili devätnásť ľudí
<< predchádzajúci článok
Rakúsko sa opatrne pripravuje na letnú sezónu, Kurz verí v dohodu s východnými susedmi

Poliaci poznajú termín prezidentských volieb, favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda - diskusné fórum čitateľov