Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. augusta 2022

Polícia navrhla obžalovať Kočnera pre kauzy Donovaly a Báč, v jednej figurujú vratky DPH za milióny eurPolícia navrhla obžalovať podnikateľa Mariana Kočnera v kauzách známych ako Donovaly a Báč. Informuje o tom spravodajský portálZdieľať
img_2089 2 676x451 5.8.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia navrhla obžalovať podnikateľa Mariana Kočnera v kauzách známych ako Donovaly a Báč. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality sk.


Podľa portálu navrhuje vyšetrovateľ Kočnera, Janu Š. a Petra P. v súvislosti s kauzou Donovaly obžalovať zo zločinu neodvedenia dane a poistného v prípade hotelov Šport a Residence.

„Tie v rokoch 2010 a 2012 zmenili na papieri majiteľa hneď trikrát. Výsledkom transakcií boli vratky DPH za osem miliónov eur a rovnaká strata na strane štátu. Podľa podozrení polície pritom hotely celý čas ovládal," uviedli Aktuality.sk

Pokiaľ ide o golfový areál v obci Báč, podľa portálu spolu s Kočnerom a Petrom P. navrhli obžalovať zo zločinu poškodzovania veriteľa aj advokáta Jána F. Kočner v tomto prípade podľa Aktualít najskôr cez záložné právo ovládol firmu, ktorá vlastnila areál Welten, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu, aby nakoniec po dražbe areál za zlomok skutočnej ceny kúpil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia navrhla obžalovať Kočnera pre kauzy Donovaly a Báč, v jednej figurujú vratky DPH za milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Absolventi na praxi by si mohli prilepšiť, ministerstvo práce predstavilo nástroje na zlepšenie podmienok na trhu práce
<< predchádzajúci článok
Balíte sa na rodinnú dovolenku? Poradíme vám, na čo všetko nezabudnúť!