Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

18. júna 2007

Porota v súťaži "Poznaj svoje peniaze" sa učila od študentov15. júna 2007 v Apolke na Súkenníckej ulici v Bratislave deviati stredoškolskí študenti, finalisti súťaže inovatívneho programu Poznaj svoje peniaze prezentovali svoje odborné práce na dané témy. ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. júna (WN/PR) - 15. júna 2007 v Apolke na Súkenníckej ulici v Bratislave deviati stredoškolskí študenti, finalisti súťaže inovatívneho programu Poznaj svoje peniaze prezentovali svoje odborné práce na dané témy. Hodnotila ich porota zložená z odborníkov z finančného a bankového sektora, učiteľky predmetu a manažérky programu. Zámerom súťaže bolo umožniť študentom aplikovať poznatky získané v tomto programe a takisto podporiť rozvoj ich prezentačných a ďalších životných zručností súvisiacich s programom. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 17 študentov z celého Slovenska, ktorí si mohli vybrať jednu z foriem: esej, referát, diskusný príspevok, multimediálna prezentácia.

Celé podujatie prebehlo vo veľmi priateľskej atmosfére, kvalita prác bola na vysokej odbornej úrovni a ako sa vyjadril člen poroty, šéfredaktor časopisu Investor pán Pavol Poklemba: „Prezentačné zručnosti našich súťažiacich by im mohli závidieť aj profesionálni manažéri.“

Ceny si odniesli tri šikovné študentky:
1. cena: Alžbeta Šrenkelová z Gymnázia v Krompachoch (Dôchodkový systém)
2. cena: Danka Hornungová z Gymnázia Trebišovská v Košiciach (Reklama a jej vplyv)
3. cena: Veronika Macková z Obchodnej akadémie Račianska v Bratislave (Slováci si viac vážia majetok ako zdravie a život (pomer neživotného a životného poistenia 70:30) Je to pravda?)

Okrem toho bola udelená aj Cena publika na základe hodnotenia všetkých prítomných, teda aj študentov – rovesníkov, ktorú získala jedna z ocenených Danka Hornungová.
Špeciálnu cenu – polročné predplatné časopisu Investor získali pre svoj krúžok učiteľky víťazných študentiek.

Všetci porotcovia sa vyjadrili, že aj oni sa počas prezentácií od študentov niečo naučili. „Myslím si, že kvalita prác a perfektný priebeh podujatia svedčia celkovo o kvalite nášho programu, o správnosti spôsobu, akým sa tento predmet vyučuje. Je to dobrý signál pre Slovensko, že úroveň finančného vzdelávania sa na Slovensku zlepšuje. Rada by som vyzdvihla, že je to predovšetkým vďaka skvelým učiteľom programu Poznaj svoje peniaze po celom Slovensku, ako je vidieť aj z výsledkov súťaže,“ povedala manažérka programu Erika Galanská z Nadácie pre deti Slovenska.

Poznaj svoje peniaze je prvý inovačný, e-learningový vzdelávací program pre stredoškolákov v oblasti manažmentu osobných financií. Študentov vedie k porozumeniu základných finančných produktov, s ktorými sa bežne v živote stretávame, a ktoré výrazne ovplyvňujú fungovanie rodiny. Zároveň prináša do škôl zmysluplné a metodicky prepracované učenie pre život a novú, pre študentov príťažlivú a motivujúcu formu vyučovania. Program realizuje tím zložený zo zástupcov Nadácie pre deti Slovenska, externých spolupracovníkov z finančnej oblasti za pomoci partnera spoločnosti Citibank (Slovakia) a.s.. V súčasnosti je doňho zapojených 58 škôl z celého Slovenska. Program za päť rokov svojej existencie absolvovalo vyše 5 000 študentov a 125 učiteľov.

 

Nadácia pre deti Slovenska


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Santa Margarita skrývala bohatstvo v podobe perál
<< predchádzajúci článok
Smrtonosná pasca je najlepším akčným filmom histórie