28. júna 2015

Portugalsko sa vo finále stretne so Švédskom

Portugalský futbalista Ricardo (vpravo) a jeho spoluhráči sa tešia po strelení gólu v semifinálovom zápase ME hráčov do 21 rokov Portugalsko - Nemecko v českom meste Olomouc 27. júna 2015. Foto: TASR/AP
Praha 28. júna (TASR) - Vo finále futbalových ME hráčov do 21 rokov sa v utorok v pražskom Edene stretnú Portugalsko a Švédsko. Rozhodli o tom sobotňajšie semifinálové duely, v ktorých Portugalsko deklasovalo Nemecko 5:0 a Švédi si v severskom derby poradili s Dánskom hladko 4:1.

V Olomouci dostalo favorizované Nemecko tvrdý direkt. V 25. minúte udreli Portugalčania prvýkrát, keď sa presadil B. Silva a odštartoval exhibíciu tímu, ktorý v základnej skupine eliminoval Angličanov i Talianov. Do polčasu strelili disponovaní Portugalčania ešte dva góly, hneď na začiatku druhého polčasu pridal štvrtý aj Mario a v 71. minúte nemeckú "katastrofu" dovŕšil Horta.

Na Letnej potom Švédi vyškolili víťaza základnej A-skupiny Dánsko z efektivity. Už v prvom polčase sa v koncovke presadili dvakrát a hoci súper znížil, "tri korunky" potvrdili postup ďalšími dvoma presnými zásahmi v záverečnej desaťminútovke.