27. júna 2015

Slovenskí hokejbalisti v semifinále zdolali Česko, vo finále proti USA

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Zug 26. júna (TASR) - Slovenskí hokejbaloví reprezentanti postúpili na MS vo švajčiarskom Zugu do finále. V sobotňajšom semifinále dokázal obhajca zlata zdolať Česko 3:1 a boji o titul sa stretne s USA.

Úradujúci majstri sveta využili v poslednej minúte druhej tretiny presilovku, keď sa presadil dve sekundy pred jej koncom Martin Kollár. Na výborný koniec druhej tretiny nadviazali Slováci 30 sekúnd po vstupe do tretej tretiny a Jaroslav Martinusík vymietol horný roh súperovej brány. Česi sa nevzdali a v 35. minúte znížil Ján Příhoda. Zverenci trénera Jozefa Ďurisa ale okamžite odpovedali, keď o pár sekúnd chybu v rozohrávke využil Ivan Škultéty, pred bránou našiel Milana Beniača a ten opäť dostal SR do dvojgólového vedenia.

Slováci, zlatí spred dvoch rokov Kanade, už s USA na tomto turnaji hrali. Hneď v prvom zápase s Američanmi prehrali 3:4. Finále je v Zugu na programe v nedeľu o 17.15 hod.

muži - semifinále:
SLOVENSKO - ČR 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 30. Kollár (Slovák, Rampáček), 31. Martinusík (Rampáček), 36. Beniač (Škultéty, Danko) - 35. Příhoda (Hudeček, Hnízdil)