Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

21. apríla 2020

Porušuje Facebook slobodu prejavu? Zakázal vytváranie udalostí o protestoch proti zákazu vychádzaniaFacebook zakázal na svojej platforme vytváranie udalostí súvisiacich s protestmi proti zákazu vychádzania, ktorý pre koronavírus nariadili v niekoľkých amerických ...Zdieľať
facebook 676x499 21.4.2020  - Facebook zakázal na svojej platforme vytváranie udalostí súvisiacich s protestmi proti zákazu vychádzania, ktorý pre koronavírus nariadili v niekoľkých amerických štátoch. V pondelok už firma odstránila takéto udalosti o protestoch v Kalifornii, New Jersey a Nebraske.

Rozpor s nariadeniami štátovRozhodnutie gigantu sa však stretlo s kritikou, ku ktorej sa pridal aj najstarší syn prezidenta Donalda Trumpa. Donald Trump Jr. na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že Facebook porušuje slobodu prejavu.

Spoločnosť vyhlásila, že konzultovala tento krok s miestnymi úradmi a rozhodla sa odstraňovať len tie udalosti, ktoré sú v rozpore s nariadeniami štátov."Ak vláda nezakáže konanie podujatia, môžu o ňom informovať aj na Facebooku. Podujatia, ktoré odporujú usmerneniam vlády o sociálnej izolácii, Facebook nebude podporovať," uviedol hovorca sociálnej siete.

Ďalšie demonštrácie sú už naplánované


V Spojených štátoch sa už konalo niekoľko protestov proti zákazu vychádzania a ďalšie sú naplánované. Hovorca Facebooku pre CNN potvrdil, že sa už rozprávali s predstaviteľmi štátov New York, Ohio, Pennsylvania a Wisconsin o tom, či majú na platforme zakázať vytvorenie udalostí o tamojších plánovaných protestoch.

Spoločnosť už odstraňuje nepravdivé informácie o ochorení COVID-19 z Facebooku, Instagramu a WhatsAppu. Zakladateľ firmy Mark Zuckerberg vyhlásil, že Facebook bude robiť všetko pre ochranu verejného zdravia a slobody prejavu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Porušuje Facebook slobodu prejavu? Zakázal vytváranie udalostí o protestoch proti zákazu vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlá správa pre nadšencov piva, tohtoročný Oktoberfest zrušili pre pandémiu
<< predchádzajúci článok
Plody doby prinesú špičkové online koncerty na podporu kultúry, začnú vystúpením Andreja Šebana

Porušuje Facebook slobodu prejavu? Zakázal vytváranie udalostí o protestoch proti zákazu vychádzania - diskusné fórum čitateľov