Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. februára 2020

Poslanci budú hlasovať o skrátenom konaní pre 13. dôchodky aj prídavky na deti (naživo)Parlament bude v utorok o 10:00 hlasovať o návrhoch na skrátené legislatívne konanie k zavedeniu trinástych dôchodkov, k zvýšeniu rodinných prídavkov na deti o sto percent a k zrušeniu diaľničných známok ...Zdieľať
narodna rada sr 676x451 25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Parlament bude v utorok o 10:00 hlasovať o návrhoch na skrátené legislatívne konanie k zavedeniu trinástych dôchodkov, k zvýšeniu rodinných prídavkov na deti o sto percent a k zrušeniu diaľničných známok pre autá do 3,5 tony.

Plénum nebolo dvakrát uznášaniaschopné


Minulý týždeň v piatok nebolo plénum dvakrát po sebe uznášaniaschopné. Hlasovanie o návrhoch na skrátené legislatívne konanie sa preto presunulo na utorok 25. februára.

Vládne sociálne opatrenia iniciovali poslanci Smeru – sociálnej demokracie (SD) a Slovenskej národnej strany (SNS). V parlamente však dosluhujúca vládna koalícia nemôže rátať s hlasmi Mostu-Híd. Tí sa schôdze nezúčastňujú.

Naživo vysielanie z Národnej rady SR
Predseda Smeru-SD Robert Fico minulý týždeň povedal, že požiada poslancov za Most-Híd, aby boli prítomní na utorkovom hlasovaní v pléne. Zdôrazňoval, že vládna koalícia končí až v deň parlamentných volieb 29. februára.

Nesúhlas s Istanbulským dohovorom


Parlament by mal v utorok pokračovať aj v prerušenej rozprave k Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu, známemu ako Istanbulský dohovor.

Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR odporučil plénu parlamentu nevysloviť súhlas s dohovorom. Očakáva sa, že poslanecká snemovňa tento návrh podporí.

Istanbulský dohovor, bol prijatý v tureckom Istanbule v roku 2011. Slovensko patrilo medzi prvé krajiny, ktorých zástupcovia ho vtedy podpísali a malo ho pôvodne ratifikovať ešte v roku 2013.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci budú hlasovať o skrátenom konaní pre 13. dôchodky aj prídavky na deti (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
McDonald’s od dnes pozýva na burger aj bezlepkáčov
<< predchádzajúci článok
Albánsky prezident zažaloval ministerku spravodlivosti za to, že si „ukradla“ právomoci

Poslanci budú hlasovať o skrátenom konaní pre 13. dôchodky aj prídavky na deti (naživo) - diskusné fórum čitateľov