Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2011

Potápači celú noc prehľadávali Volgu, 100 ľudí nezvestnýchViac ako sto ľudských životoch si s ...Zdieľať
na volge sa potopila lod 111 ludi je Záchranári na ruskej rieke Volga pátrajú po turistoch potopenej lode. Loď so 188 ľuďmi na palube sa potopila v republike Tatarstan asi 750 kilometrov východne od Moskvy. MOSKVA 11. júla (WEBNOVINY) - Viac ako sto ľudských životoch si s najväčšou pravdepodobnosťou vyžiadala nedeľňajšia tragédia na rieke Volga, pod hladinu ktorej klesla výletná loď so 150 turistami a 30 členmi posádky na palube.


Päťdesiat ruských potápačov síce celú noc pátralo po tých, čo mohli prežiť, ich šance sú však podľa ruských úradov minimálne.

Oficiálne sú zatiaľ potvrdené iba dve úmrtia. Pravdepodobnou príčinou tragického incidentu bolo preťaženie 55 rokov starej lode, na ktorej sa v inkriminovanom okamihu malo nachádzať aj približne 30 detí.

Osemdesiatmetrov dlhý stroj išiel podľa očitých svedkov ku dnu za tri minúty, vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od brehu. Jeden zo zachránených, ktorého cituje portál britskej spravodajskej stanice BBC potvrdil, že išlo o "zlé a veľmi staré plavidlo". Ruský prezident Dmitrij Medvedev už nariadil okamžité vyšetrenie okolností tragédie.
 


Loď Bulgarija je československej výroby z roku 1955, nedávno však prešla rekonštrukciou. Výletná loď je určená na prepravu 140 pasažierov, čo naznačuje, že plavidlo bolo značne preplnené. Loď sa podľa neho potopila uprostred rieky asi tri kilometre od brehu. Mnohých uniesol silný prúd Volgy, ktorá je obľúbená u ruských turistov. Záchranári dúfajú, že nejakí ľudia sa zachránili, keďže na širokej rieke je v tej oblasti až 13 ostrovov.


VIDEO: Na Volge sa potopila loď


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlani obvinili 151 policajtov zo spáchania trestných činov
<< predchádzajúci článok
Van Rompuy chce rokovať o Grécku, zvolal mimoriadnu schôdzu