Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. februára 2020

Pozastavili daňové úľavy pre Boeing, pokiaľ sa USA a Európska únia nedohodnú


Tagy: dane

Poslanci amerického štátu Washington na žiadosť firmy Boeing prijali zákon o pozastavení daňových úľav pre výrobcu lietadiel, kým USA a ...Zdieľať
boeing 737 max 8 676x439 20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanci amerického štátu Washington na žiadosť firmy Boeing prijali zákon o pozastavení daňových úľav pre výrobcu lietadiel, kým USA a Európska únia nedosiahnu v dlhodobom obchodnom spore dohodu, ktorá by nižšiu daň umožnila.


Na základe zákona od 1. apríla Boeing nebude mať 40-percentnú daňovú úľavu. Svetová obchodná organizácia (WTO) rozhodla, že Boeing dostal v USA nelegálnu daňovú úľavu od štátu Washington, čo poškodilo predaj jeho európskeho rivala Airbusu. Avšak rozhodnutie WTO neposkytlo Európskej únii podklad pre vymáhanie škôd okrem daňových úľav štátu Washington, ktoré sú podľa USA v hodnote 100 mil. USD ročne.

Hovorca Boeingu Bryan Watt uviedol, že jeho firma podporuje zákon o pozastavení daňových úľav. "Tento zákon demonštruje záväzok štátu Washington a USA voči férovému obchodu založenému na pravidlách," konštatoval.

"Teraz sú na rade Airbus a Európska únia, aby začali dodržiavať pravidlá a ukončili nelegálne subvencie," dodal Watt. WTO totiž dospela k záveru, že Európska únia nesplnila príkaz ukončiť nelegálne subvencie pre Airbus, čo administratívu amerického prezidenta Donalda Trumpa v októbri podnietilo k uvaleniu ciel na tovary z EÚ v hodnote 7,5 mld. USD.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pozastavili daňové úľavy pre Boeing, pokiaľ sa USA a Európska únia nedohodnú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: dane
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cestujúci zažili akčnú cestu autobusom. Opitý Košičan vykrikoval, že vo vozidle je bomba
<< predchádzajúci článok
Greta Thunberg využila peniaze z alternatívnej Nobelovej ceny, založila eponymnú nadáciu

Pozastavili daňové úľavy pre Boeing, pokiaľ sa USA a Európska únia nedohodnú - diskusné fórum čitateľov