Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2006

Požiar na britskej lodi so 708 cestujúcimi sa podarilo uhasiťPožiar, ktorý vypukol v sobotu ráno v Lamanšskom prielive na palube osobnej lode so 708 cestujúcimi, sa podarilo v priebehu niekoľko hodín uhasiť. Informoval o tom britský úrad námornej a pobrežnej ...Zdieľať

LONDÝN 6. mája (WN/SITA/AP) - Požiar, ktorý vypukol v sobotu ráno v Lamanšskom prielive na palube osobnej lode so 708 cestujúcimi, sa podarilo v priebehu niekoľko hodín uhasiť. Informoval o tom britský úrad námornej a pobrežnej hliadky (MCA). Loď Calypso vyslala núdzový signál o 3:50 miestneho času, pri požiari sa nikto nezranil, uviedol predstaviteľ MCA Eric Birkett.

Požiar vypukol v strojovni, pričom v okolí výskytu lode, asi 30 km od mysu Beachy Head pri južnom pobreží Anglicka, sa zišlo "veľa pátracích a záchranných jednotiek". Okolo 6:00 miestneho času (7:00 SELČ) sa posádke lode podarilo požiar uhasiť.

Na lodi plávajúcej pod cyperskou štátnou vlajkou sa nachádzalo 246 členov posádky a 462 cestujúcich. V čase vypuknutia požiaru plavidlo smerovalo do prístavu Sv. Petra na ostrove Guernsey v Lamanšskom prielive.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protesty v Bangladéši si vyžiadali najmenej 50 zranených
<< predchádzajúci článok
Európska únia rokovala o bezpečnosti a hrozbe terorizmu