Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Pravidelná údržba auta, ktorú zvládnete aj domaÚdržba auta je veľmi podstatná pre predĺženie jeho životnosti. Okrem pravidelného servisovania existuje aj množstvo krokov, ktoré môže urobiť každý z vás rámci starostlivosti o vozidlo aj priamo doma.Zdieľať
Pravidelná údržba auta, ktorú zvládnete aj doma

Ako pravidelne kontrolovať jednotlivé charakteristiky a postarať sa o predĺženie životnosti vášho vozidla?     

Základná starostlivosť ako kľúč k úspechu

Medzi veľmi dôležité komponenty starostlivosti o vaše vozidlo patrí predovšetkým jeho umiestnenie. Garážované autá bývajú najmä z exteriérovej stránky v omnoho lepšom stave, pretože garážovaním zabránite nadmernému kontaktu s vodou a teda aj erózii. Okrem iného majú garážované autá výhodu aj v tom, že nemusíte ráno škrabať okná, aby ste mohli bezpečne vyraziť na cestu. Auto je takýmto spôsobom chránene aj pred mechanickým poškodením.

Rovnako v rámci pravidelnej starostlivosti má veľký význam aj pravidelná údržba vo forme čistenia. Starostlivosť o lak automobilu taktiež napomáha k jeho ukážkovému vzhľadu. Pri takomto spôsobe čistenia je podstatné predovšetkým používať produkty šetrné k laku, aby ste nepoškodili interiér, či exteriér vozidla. V prípade, že máte staršie auto, môže veľký rozdiel urobiť aj tepovanie, či kúpa nových poťahov.

Umývanie prostredníctvo auto umývarne je veľmi rýchlym a kvalitným spôsobom ako docieliť čistý vzhľad a starostlivosť navyše. Je to najmä v dôsledku toho, že využívate veľký prúd vody, vďaka čomu nemusíte namáhavo manuálne drhnúť auto, no pritom docielite rýchlo a za malé peniaze naozaj čistý vzhľad po dlhú dobu.

Pravidelná kontrola je základom pre odhalenie väčších nedostatkov

Starostlivosť o vaše auto pozostáva aj z pravidelnej kontroly vášho vozidla. Kontrola by sa mala týkať napríklad motorového oleja. Ten by sa mal pravidelne dopĺňať. Jeho nedostatok senzoruje kontrolka, ktorá v prípade nedostatku začne blikať. Napriek tomu je potrebné olej pravidelne kontrolovať, najmä pred dlhšími jazdami a rovnako aj pravidelne meniť.

V rámci kontroly je potrebné dbať aj na pravidelnú kontrolu pneumatík. Na ich dofúkanie môžete doma použiť klasické kompresory. Dlhodobé jazdenie na zle nafúknutej pneumatike môže spôsobiť aj omnoho závažnejšie problémy. Samotné šoférovanie môže byť omnoho problematickejšie a môžete si takouto formou kompletne zničiť pneumatiku. Práve preto si následne budete musieť kúpiť nové pneumatiky, ktoré nie sú práve najlacnejšou záležitosťou.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin telefonoval s Bolsonarom, prisľúbil mu dodávky hnojív
<< predchádzajúci článok
Historická budova Adalbertinum v Trnave prejde kompletnou rekonštrukciou. Ako bude vyzerať? (video)