Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2024

Právnici exprezidenta USA Trumpa žiadajú zrušenie trestného konania v prípade tajných dokumentovPrávny tím bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa podal vo štvrtok večer viacero návrhov, v ktorých nalieha na floridského sudcu, aby zamietol trestné konanie, v ktorom ...Zdieľať
trump social_media_40178 645eb3f320ba4c609b20d9ca7c1315b8 676x451 23.2.2024 (SITA.sk) - Právny tím bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa podal vo štvrtok večer viacero návrhov, v ktorých nalieha na floridského sudcu, aby zamietol trestné konanie, v ktorom je obvinený z nezákonného uchovávania tajných dokumentov.


Čiastočne pritom argumentuje, že ho pred stíhaním chráni prezidentská imunita. Tiež tvrdia, že menovanie špeciálneho vyšetrovateľa Jacka Smitha na vyšetrovanie Trumpa bolo nezákonné a je dôvodom na zamietnutie prípadu dokumentov.

Trump na federálnom súde na Floride čelí desiatkam obvinení z nezákonného zhromažďovania tajných dokumentov vo svojom sídle Mar-a-Lago a z marenia úsilia vlády o ich získanie.

Súdny proces je v súčasnosti naplánovaný na 20. mája, ale tento dátum by sa mohol posunúť.

Trump čelí štyrom obžalobám z trestných činov v štyroch rôznych mestách, zatiaľ čo sa snaží znova dostať do Bieleho domu. Celkovo ide o 91 obvinení z trestných činov.


Zdroj: SITA.sk - Právnici exprezidenta USA Trumpa žiadajú zrušenie trestného konania v prípade tajných dokumentov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi stratili ďalšie stovky vojakov, podľa Ukrajincov prišli aj o osem tankov
<< predchádzajúci článok
Gripeny za členstvo v NATO? Orbán a Kristersson uzavreli obrannú dohodu medzi Maďarskom a Švédskom