Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2023

Premiér Fico prijal veľvyslancov USA a Ruska, predstavil im svoj pohľad na vojnu na Ukrajine (foto)Predseda vlády Robert Fico štvrtok prijal na úrade vlády veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Gautama Ranu aj ...Zdieľať
fico 1 676x451 30.11.2023 (SITA.sk) -Predseda vlády Robert Fico štvrtok prijal na úrade vlády veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Gautama Ranu aj veľvyslanca Ruskej federácie v SR Igora Bratčikova.

Zahranično-politické priority


Ako uviedol po stretnutí, predostrel im svoj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov. Zdôraznil, že Slovenská republiky je členským štátom Európskej únie a NATO, čo prirodzene ovplyvňuje naše zahranično-politické priority.

„Na druhej strane nás to nemôže obmedzovať v suverénnych postojoch, ktoré nie sú vždy v súlade s politikou jedného jediného správneho názoru presadzovaného v Európskej únii. Prioritou zahraničnej politiky, ktorú mienim realizovať, je ochrana a presadzovanie slovenských národno-štátnych záujmov, medzi ktoré patrí podpora mierových iniciatív a nie vojny na Ukrajine,“ uviedol Fico.

Stratégia EÚ a USA


Premiér priblížil obom veľvyslancom slovenské vnútroštátne priority, ako aj svoj pohľad na vojnu na Ukrajine, kde doteraz nastavená stratégia EÚ a USA podľa jeho názoru zlyháva.


„Slovensko má rovnako povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov,“ dodal Fico.


Zdroj: SITA.sk - Premiér Fico prijal veľvyslancov USA a Ruska, predstavil im svoj pohľad na vojnu na Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Územia sa vracajú s ľuďmi, podľa Zelenského bude oslobodenie Donbasu ťažšie pre desaťročnú kontrolu Ruskom
<< predchádzajúci článok
Pekár z PS sa z osobných dôvodov vzdal poslaneckého mandátu