Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2018

Premiér: Vláda SR je pripravená naďalej aktívne bojovať proti korupciiNa archívnej snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD)Zdieľať
Na archívnej snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) Foto: TASR – Dano Veselský
Bratislava 9. decembra (TASR) – Vláda SR je pripravená aj naďalej aktívne pokračovať v boji proti korupcii, uviedol to v reakcii na spoločné vyhlásenie veľvyslanectiev Kanady, Holandska, Veľkej Británie a USA k Medzinárodnému dňu boja proti korupcii predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.


"Ako je vo vyhlásení uvedené, na Slovensku boli v poslednom období prijaté viaceré dôležité protikorupčné opatrenia, ktoré postupne zvyšujú podporu verejnosti vo verejnú správu a súdnu moc," uviedol Pellegrini. Poznamenal, že vo vyhlásení sú taktiež pozitívne hodnotené policajné vyšetrovania niektorých závažných trestných činov, vrátane výrazného pokroku vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zároveň podotkol, že vláda SR víta rozhodnutie iných krajín o spoluprácu v tejto oblasti.

Veľvyslanectvo Kanady, Veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska a Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických na Slovensku vítajú nedávne odsudzujúce rozsudky v niektorých prípadoch korupcie vysokopostavených štátnych úradníkov a pokrok vo viacerých prebiehajúcich vyšetrovaniach. "Veríme, že tieto prípady budú rýchlo doriešené a že príslušné štátne orgány budú schopné identifikovať tých, ktorí riadili korupciu alebo z nej mali prospech," uvádzajú veľvyslanectvá v spoločnom stanovisku.

Navrhované zlepšenia ochrany oznamovateľov korupcie a whistleblowerov a snaha splnomocniť nezávislý úrad, ktorý bude túto ochranu realizovať, označili ako významné a pozitívne kroky. Prieskumy verejnej mienky však ukazujú, že dôvera Slovákov v štátne inštitúcie je stále nízka. Podľa zástupcov veľvyslanectiev preto niektorí potenciálni whistlebloweri nebudú riskovať oznamovanie korupcie, pretože nemajú dôveru, že príslušné štátne orgány budú adekvátne odpovedať a ochránia ich.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínska inflácia sa v novembri spomalila na 2,2 %
<< predchádzajúci článok
Taliani sa pripravujú na chudobné Vianoce

Premiér: Vláda SR je pripravená naďalej aktívne bojovať proti korupcii - diskusné fórum čitateľov