Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

19. júna 2013

Pretekár Richard Gonda opäť zvíťazil, triumfoval v JerezeSlovenský automobilový pretekár Richard Gonda zvíťazil na víkendových pretekoch európskeho šampionátu formúl F3 Open v španielskom Jereze. Mladý Banskobystričan dominoval v ...Zdieľať
gonda BANSKÁ BYSTRICA 19. júna (WEBNOVINY) - Slovenský automobilový pretekár Richard Gonda zvíťazil na víkendových pretekoch európskeho šampionátu formúl F3 Open v španielskom Jereze.


Mladý Banskobystričan dominoval v sobotňajších prvých pretekoch, z nedeľňajších druhých musel odstúpiť pre technické problémy.

Devätnásťročný pilot momentálne vedie v priebežnom poradí s 12-bodovým náskokom pred Cameronom Twynhamom.

"Myslím si, že tento víkend bol pre náš tím veľmi zložitý. Po náročnej prvej kvalifikácii bolo potrebné dobre nastaviť vozidlo na horúcu trať. V prvých pretekoch som dobre odštartoval a získal vedenie a mohol naplno využiť náš 'set-up', takže som sa v cieli napokon tešil z víťazstva. V nedeľu som v kvalifikácii získal znovu tretiu priečku. Po štarte v prvej zákrute ma jeden z konkurentov vytlačil mimo trať, čo bolo mimoriadne nešportové. S narušeným predným krídlom som nemohol po pár kolách ďalej pokračovať. V každom prípade sa teším z desiatich bodov zo soboty a z toho, že stále vediem pohárovú sériu Copa," uviedol Gonda, ktorý sa najbližšie predstaví na okruhu Silverstone (13. - 14. júla).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel herec James Gandolfini, seriálový Tony Soprano
<< predchádzajúci článok
LG uvádza na trh kompaktný prenosný reproduktor s možnosťou bezdrôtového streamovania