24hod.sk    Auto moto

22. júna 2013

Sébastien Ogier ovládol Rely Talianska na Sardínii

Francúzsky jazdec Sébastien Ogier na automobile Volkswagen Polo-R sa stal víťazom Rely Talianska na Sardínii, siedmeho podujatia seriálu MS v tomto motoristickom odvetví. Druhú pozíciu obsadil ...

sebastien ogier RÍM 22. júna (WEBNOVINY) - Francúzsky jazdec Sébastien Ogier na automobile Volkswagen Polo-R sa stal víťazom Rely Talianska na Sardínii, siedmeho podujatia seriálu MS v tomto motoristickom odvetví.

Druhú pozíciu obsadil tretí po piatkových rýchlostných skúškach Belgičan Thierry Neuville na Forde Fiesta RS. Tretie miesto získal Ogierov tímový kolega, fínsky pretekár Jari-Matti Latvala.

Ogier, ktorý si pripísal na konto štvrtý triumf v tejto sezóne, viedol po piatkových rýchlostných skúškach o 46,6 sekundy pred Fínom Mikkom Hirvonenom (Citroën DS3).

Hirvonen v sobotňajšej druhej časti pretekov skončil s vozidlom v priekope a musel odstúpiť z podujatia.

Francúz Ogier figuruje na čele poradia majstrovstiev sveta. Najbližšie sa jazdci predstavia v rámci seriálu MS na Rely Fínska (1. - 3. augusta).