Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Prevádzkovatelia letných terás musia požiadať o ich umiestnenieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Alexandra Moštková
Prešov 15. marca (TASR) – Záujemcovia o prevádzkovanie letných terás v centre Prešova musia radnicu požiadať o ich umiestnenie. Fungovať začnú od 1. mája. Žiadosti o exteriérové sedenie je podľa tlačového referenta Mestského úradu v Prešove Milana Grejtáka potrebné podať minimálne 30 dní pred ich otvorením.


"Žiadosť je možné podať prostredníctvom Klientskeho centra na Jarkovej ulici 26 v Prešove. K žiadosti je potrebné priložiť situačný náčrt umiestnenia exteriérového sedenia a uhradený správny poplatok. Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohľadávky, v opačnom prípade exteriérové sedenia nebudú povolené," uviedol Grejták.

Podmienkou vydania rozhodnutia je podľa neho tiež súhlasné stanovisko Odboru hlavného architekta mesta s podmienkami pre umiestnenie letného sezónneho sedenia.

"Pred vydaním rozhodnutia je potrebné odsúhlasiť umiestnenie a architektonický výraz letného exteriérového sedenia s odborom hlavného architekta mesta Prešov. Týka sa to hlavne nových exteriérových sedení na území mesta Prešov," doplnil Grejták.

Počet záujemcov o umiestnenie letných terás v Prešove každoročne stúpa. Zatiaľ čo v roku 2014 bolo vydaných 50 súhlasných rozhodnutí na umiestnenie exteriérových sedení, vlani ich už mesto vydalo 65.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ford plánuje zrušiť viac ako 5000 pracovných miest v Nemecku
<< predchádzajúci článok
Environmentálne zhromaždenie OSN chce obmedziť používanie plastov

Prevádzkovatelia letných terás musia požiadať o ich umiestnenie - diskusné fórum čitateľov