Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Riaditelia pre kohéznu politiku rokovali v Bukurešti o jej nastaveníNa snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.Zdieľať
Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Foto: TASR Pavol Zachar
Bratislava 15. marca (TASR) - Generálna riaditeľka sekcie Centrálny koordinačný orgán (CKO) Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) Denisa Žiláková sa v Bukurešti zúčastnila na stretnutí generálnych riaditeľov zodpovedných za eurofondovú politiku. Cieľom bolo diskutovať o politike súdržnosti ako o politickej priorite pre rokovania v súvislosti s viacročným finančným rámcom na roky 2021 až 2027. Informovala Ivana Nittmannová z odboru komunikácie a protokolu ÚPVII.


Jednou z diskutovaných tém boli podľa nej poučenia z programového obdobia 2014 až 2020, ktoré by mohli viesť k zlepšeniu procesu programovania eurofondovej politiky na roky 2021 až 2027. "Silnejšia strategická orientácia pomohla dosiahnuť lepšie výsledky. Na druhej strane, zavedenie týchto nových prvkov spolu s neskorým schválením legislatívnych predpisov viedli k oneskoreniu začiatku implementácie. Pre efektívny proces programovania je nevyhnutné skoré schválenie legislatívy, ktorá bude jednoduchá a flexibilná," uviedla Žiláková.

Nittmannová dodala, že v súvislosti s témou prípravy budúceho obdobia Slovensko podporuje koncentráciu na menší počet cieľov kohéznej politiky. Nestotožňuje sa však s tým, aby európska legislatíva stanovila povinné ohraničenia, alebo povinné minimálne limity pre jednotlivé tematické ciele a eurofondy. Takéto obmedzenie v eurofondovej politike nefunguje a potláča územný rozmer. "Preto v kontexte rokovaní o tematickej koncentrácii budeme prísnejšie požadovať, aby naše argumenty a požiadavky na zvýšenie flexibility boli dostatočne zohľadnené," dodala na záver generálna riaditeľka sekcie CKO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Environmentálne zhromaždenie OSN chce obmedziť používanie plastov
<< predchádzajúci článok
V Alžírsku sa konali doposiaľ najväčšie protesty proti prezidentovi

Riaditelia pre kohéznu politiku rokovali v Bukurešti o jej nastavení - diskusné fórum čitateľov