Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2022

Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie správu o stave republiky (naživo)Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok po 13:00 v parlamente vystúpi s tohtoročnou správou o stave republiky. Naživo: Správa o stave ...Zdieľať
fc8a8010 676x451 29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok po 13:00 v parlamente vystúpi s tohtoročnou správou o stave republiky.

Naživo: Správa o stave republiky  • začiatok po 13.00
Minuloročnú predniesla 28. septembra 2021. Hovorila v nej o pandémii COVID-19, potrebe očkovania, ale nevyhla sa ani kritike vlády.


Vyzvala koaličné strany, aby ukazovali jednotu a jasnú vôľu spolupracovať, ak chcú naďalej vládnuť. „Celková politická debata klesla na úroveň, na akej nikdy nebola," uviedla vtedy Čaputová. Práca s klamstvom, vulgarizmy, osobné útoky sa podľa nej stávajú štandardom.

Prezidentka v prejave venovala veľkú pozornosť otázkam právneho štátu a situácii v orgánoch činných v trestnom konaní, ktoré vyšetrujú viaceré korupčné kauzy. Vyzvala na riešenie chudoby a regionálnych rozdielov.

Politológ Juraj Marušiak vtedy zhodnotil jej prejav tak, že sa nesnažila ísť do ostrého konfliktu, ale celkovo pôsobila zmierlivým dojmom. Veľmi opatrne naznačovala kritiku pandemickej politiky vlády. Naopak, dosť kritická bola v tej časti prejavu, kde hovorila o právnom štáte.
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie správu o stave republiky (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kusého obvinenie Druckera zasiahlo, vyjadril sa aj k financovaniu jeho kampane
<< predchádzajúci článok
NATO je podľa Kanady zaviazané počas zimy podporovať Ukrajinu, nakoniec príde diplomatické riešenie, uviedla ministerka