Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. januára 2021

Prezidentka Čaputová vymenovala nového vedúceho kancelárie, má za sebou bohaté skúsenostiaktualizované 18. januára, 15:21 Novým vedúcim Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky (KP ...Zdieľať
bp_7186 676x451 18.1.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 18. januára, 15:21


Novým vedúcim Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky (KP SR) je od soboty 16. januára Metod Špaček. Do funkcie ho vymenovala hlava štátu Zuzana Čaputová. V tlačovej správe o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

Rozkopál sa vráti k diplomacii


„Veľmi ma teší, že pán Špaček prijal moju ponuku. Som rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami,“ uviedla Čaputová.

Prezidentka sa zároveň poďakovala doterajšiemu vedúcemu KP SR Štefanovi Rozkopálovi, ktorý vo funkcii pôsobil od júla 2015. Rozkopál bude po odchode z prezidentskej kancelárie znova pôsobiť v diplomatických službách.

Zastupoval Slovensko v Haagu


Metod Špaček vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, doktorát má z medzinárodného, európskeho a ústavného práva z Právnickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. Špaček má dlhoročné skúsenosti najmä z oblasti medzinárodného práva, diplomacie a pôsobenia na rôznych pozíciách na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Naposledy pôsobil ako riaditeľ Odboru medzinárodného práva MZVEZ SR. Bol tiež splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, zástupcom veľvyslanca SR v Maďarsku a pôsobil aj ako právny poradca v rámci Stálej misie SR pri OSN v New Yorku. Počas predsedníctva SR v Rade Európskej únie (EÚ) v roku 2016 predsedal jej rôznym pracovným skupinám.

Strižinec zároveň doplnil, že po odchode Petra Bátora z funkcie poradcu prezidentky pre zahraničnú politiku, bezpečnosť a obranu na post vedúceho Stálej delegácie SR pri NATO, prebrala jeho agendu Jana Kobzová. Tá je dočasne poverená riadením Odboru zahraničnej politiky KP SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová vymenovala nového vedúceho kancelárie, má za sebou bohaté skúsenosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič sa mal vyhrážať pádom vlády, ak SaS nesplní to, čo napísal v statuse na Facebooku
<< predchádzajúci článok
Pellegriniho Hlas navrhuje vytvoriť spoločný petičný výbor pre referendum o predčasných voľbách

Prezidentka Čaputová vymenovala nového vedúceho kancelárie, má za sebou bohaté skúsenosti - diskusné fórum čitateľov