Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2022

Prezidentka vyzdvihla prácu zdravotných sestier a poďakovala sa im za obetu počas pandémie, kedy riskovali vlastné životyNielen v slovenčine, ale vo viacerých ďalších jazykoch označujú sestry v zdravotníctve slovom, ktoré zároveň definuje príbuzenský vzťah. Sestry, ktoré ošetrujú, tak možno vnímať ako súčasť rodiny ...Zdieľať
3 1 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nielen v slovenčine, ale vo viacerých ďalších jazykoch označujú sestry v zdravotníctve slovom, ktoré zároveň definuje príbuzenský vzťah. Sestry, ktoré ošetrujú, tak možno vnímať ako súčasť rodiny alebo ako blízke osoby, ktoré majú v rukách zdravie a niekedy aj osud pacientov.

Medzinárodný deň sestier


Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas piatkového stretnutia so zdravotnými sestrami, ktoré dostali ocenenie Biele srdce. Ocenenie udelila pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

„Veľmi si vážim možnosť stretnúť sa s vami v deň, keď si za svoju prácu prevezmete ocenenie Biele srdce. Ocenenie, ktoré v sebe zahŕňa symbol ľudského citu, bielu farbu ako farbu čistoty, ale tiež zmes všetkých farieb, keďže sa sestry s rovnakou svedomitosťou starajú o všetkých pacientov bez ohľadu na farbu pleti, vek a postavenie,“ vyhlásila hlava štátu s tým, že zdravotná sestra je nielen ošetrovateľkou chorých, ale aj organizátorka, manažérka, psychologička či učiteľka, ktorá svoje skúsenosti odovzdáva mladším generáciám.

Táto profesia je nenahraditeľná


Čaputová sa sestrám poďakovala aj za ich náročnú prácu v čase pandémie koronavírusu, keď riskovali vlastné zdravie a život a opätovne im vyjadrila svoju plnú podporu.

Vyhlásila, že profesia zdravotnej sestry je nenahraditeľná a hodná rešpektu. „Prajem vám veľa zdravia, úspechov a energie pri Vašej práci. Prajem Vám, aby ste sa cítili šťastné, akceptované a ocenené za všetko, čo pre nás ostatných robíte,“ uzavrela hlava štátu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka vyzdvihla prácu zdravotných sestier a poďakovala sa im za obetu počas pandémie, kedy riskovali vlastné životy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Remišová rešpektuje rozhodnutie o prepustení Kaliňáka z väzby, jeho stíhanie je podľa súdu dôvodné
<< predchádzajúci článok
Kaliňák bol prepustený z väzby, trestné stíhanie však súd považuje za odôvodnené vo všetkých bodoch