Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2022

Kaliňák bol prepustený z väzby, trestné stíhanie však súd považuje za odôvodnené vo všetkých bodochBývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka obvineného v kauze Súmrak prepustil Najvyšší súd SR (NS SR) z väzby. Ako ...Zdieľať
robert kalinak 1 676x451 13.5.2022  - Bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka obvineného v kauze Súmrak prepustil Najvyšší súd SR (NS SR) z väzby.


Ako informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, senát v zložení z predsedu senátu Petra Hatalu a členov Juraja Klimenta a Petra Štifta v piatok rozhodol jednomyseľne tak, že napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 23. apríla, ktorým vzal obvineného do väzby, zrušil.

„Trestné stíhanie obvineného považuje senát NS SR vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu za dôvodné, avšak sťažnostný súd, na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie, žiadne dôvody kolúznej väzby u obvineného nezistil," povedala hovorkyňa.

Doplnila, že rozhodnutiu o väzbe predchádzalo oznámenie zaujatosti zo strany všetkých členov senátu, o ktorých iný senát NS SR rozhodol 1. mája tak, že nie sú zaujatí. „Následne senát rozhodol o námietke zaujatosti podanej obvineným R. K. voči sudcovi Klimentovi tak, že nie je zaujatý," dodala Važanová.

Exministra zadržali v stredu 20.apríla pri akcii Súmrak. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva


Zdroj: Webnoviny.sk - Kaliňák bol prepustený z väzby, trestné stíhanie však súd považuje za odôvodnené vo všetkých bodoch © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bödör je obeťou politických procesov, podľa Kaliňáka sa obvinenia za rok nikam nepohli (4. 5. 2021)
 Video: Robert Kaliňák má ako obhajca obvineného sudcu Davida Lindtnera prístup k vyšetrovaciemu spisu, ktorý sa týka skorumpovanej justície. (12. 11. 2020)
 Kaliňák nebude kandidovať vo voľbách a chystá sa odísť z vedenia Smeru-SD (8. 10. 2019)
 R. Kaliňák: Som na politickom dôchodku a na dôchodku určite aj ostanem (12. 8. 2019)
 R. Kaliňák v parlamente končí, do konca roka sa vzdá mandátu (27. 12. 2018)
 R. Kaliňák: Mrzí ma, že som policajtom nemohol dať na odmenách viac (17. 4. 2018)
 R. Kaliňák odmieta Špirkove obvinenia, považuje ich za absurdné (8. 3. 2018)
 Prezident A. Kiska považuje Špirkove vyjadrenia za mimoriadne vážne (8. 3. 2018)
 Video: Prokurátor Špirko obvinil ministra Kaliňáka, že nariadil jeho diskreditáciu a podáva trestné oznámenie (8. 3. 2018)
 Minister Kaliňák by mal podať demisiu, oznámili meno náhradníka na jeho funkcii (8. 3. 2018)nasledujúci článok >>
Prezidentka vyzdvihla prácu zdravotných sestier a poďakovala sa im za obetu počas pandémie, kedy riskovali vlastné životy
<< predchádzajúci článok
Ukrajinskí vojaci zabránili Rusom prekročiť rieku v regióne Donbas, Putinovi velitelia sú pod tlakom