Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. septembra 2020

Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi, ženu a dve deti sa nepodarilo zachrániťTraja migranti zomreli, keď sa ich loď v pondelok potopila pri gréckom ostrove Kréta. Obeťami sú dve deti a jedna žena. Počas rozsiahlej operácie sa podarilo zachrániť 56 ľudí. Grécka pobrežná ...Zdieľať
gettyimages 509407666 676x451 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Traja migranti zomreli, keď sa ich loď v pondelok potopila pri gréckom ostrove Kréta. Obeťami sú dve deti a jedna žena. Počas rozsiahlej operácie sa podarilo zachrániť 56 ľudí.


Grécka pobrežná stráž uviedla, že pátranie trvalo dlho do večera. Nebolo totiž jasné, či niekto ešte nie je nezvestný. Zachránení neboli schopní poskytnúť informáciu o presnom počte ľudí na lodi v čase, keď sa potopila.

Na záchrannej operácii sa podieľala fregata gréckeho námorníctva a vrtuľník vzdušných sil krajiny spolu s dvoma člnmi pobrežnej stráže. Hneď nebolo jasné, odkiaľ loď s migrantmi vyplávala a kam mala namierené.

Častou destináciou migrantov z Blízkeho východu, Afriky a Ázie sú grécke ostrovy v Egejskom mori. Niekedy sa však prevádzači s migrantmi plavia južne od Kréty a smerujú do Talianska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi, ženu a dve deti sa nepodarilo zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Europoslancov znepokojuje snaha o prísnejší interrupčný zákon, Čaputovej a Kollárovi poslali otvorený list
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa využila na vyplácanie dôchodkov takmer deväťsto miliónov eur z iných fondov

Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi, ženu a dve deti sa nepodarilo zachrániť - diskusné fórum čitateľov