Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2019

Pri piatom behu s býkmi utrpelo zranenia šesť ľudíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR AP
Pamplona 11. júla (TASR) - Šesť ľudí vo štvrtok hospitalizovali pre zranenia, ktoré utrpeli počas piateho behu s býkmi v uliciach španielskeho mesta Pamplona. Najvážnejšie zranenie utrpel 27-ročný muž z Valencie, ktorého býk rohom bodol do ruky. informovala o tom agentúra AP S odvolaním sa na vyjadrenie hovorcu miestnej nemocnice Tomása Belzuneguiho.


Býky prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu úzkymi uličkami Pamplony za dve minúty a 49 sekúnd. Štvrtkový beh je tak dosiaľ v tomto roku najdlhší.

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu tam na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení tradične môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.

Každý rok sa počas behu s býkmi zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z linky mexického závodu Volkswagen zišiel posledný model Beetle
<< predchádzajúci článok
Britský letecký sektor môže čeliť vážnym problémom po tvrdom brexite

Pri piatom behu s býkmi utrpelo zranenia šesť ľudí - diskusné fórum čitateľov