Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. februára 2019

Priamy predaj na Slovensku narastáIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 19. februára (TASR) - Viac ako 203.000 ľudí sa v súčasnosti na Slovensku zaoberá priamym predajom. Znamená to, že aj Slovensko kopíruje celosvetový trend rastu takejto formy predaja. Ako povedala v utorok v Bratislave na stretnutí s médiami, predsedníčka Združenia priameho predaja Lucia Záleská, ročný obrat sa pohybuje na úrovni 155 miliónov eur. Z globálneho pohľadu najvýznamnejšími trhmi sa pre priamy predaj stali USA a Čína s medziročným rastom 18 %.


Podľa prieskumu asociácie SELDIA realizovaného medzi priamymi predajcami Európskej únie sa opätovne potvrdilo, že v Európe sa priamemu predaju venujú primárne ženy. Podobne je tomu aj na Slovensku, kde až 94 % predajcov sú ženy a najčastejším modelom priameho predaja je žena vo veku 42 rokov, ktorá tejto podnikateľskej činnosti venuje v priemere osem rokov.

Aj naďalej na Slovensku dominuje priamy predaj kozmetiky (38 %), wellness produktov a doplnkov stravy (25 %) a výrobkov pre domácnosť či spotrebného tovaru (23 %). Priami predajcovia, podľa Záleskej, si na svojej práci vážia najmä to, že im dáva slobodu, flexibilitu a nezávislosť.

Zduženie, ako ďalej uviedla, obhajuje záujmy svojich členských firiem a prispieva aj k ochrane samotných spotrebiteľov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko má za minulý rok najvyšší prebytok bežného účtu na svete
<< predchádzajúci článok
Zadržaný migrant z Mexika zomrel v nemocnici v štáte Texas

Priamy predaj na Slovensku narastá - diskusné fórum čitateľov