Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. decembra 2005

Princea režíruje Salma HayekSpevák Prince podpísal distribučnú dohodu s vydavateľstvom Universal a jeho nový album s názvom 3121 sa začne nahrávať začiatkom budúceho roka.Zdieľať
Najväčše ovácie v kariére si Prince vychutnal pod vedením Warner Bros, s ktorou realizoval na-     príklad album Purpurový dážď.

Začiatkom deväťdesiatych rokov sa však s vydavateľstvom rozišiel a vystupoval s nápisom „Otrok“ na tvári. Svoje meno zmenil na nevysloviteľné - jeho opis znel - umelec, ktorý bol predtým známy ako Prince. Sériu albumov vytvoril pod značkami nezávislých nahrávacích spoločností a napokon založil aj vlastnú - NPG Records.
Od albumu, ktorý bude darčekom k jeho štyridsiatym siedmym narodeninám očakáva, že sa úspechom vyrovná jeho platni Musicology.
Zatiaľ pod réžiou herečky Salmy Hayek nakrúca video k novému singlu Te Amo Corazon (Ľúbim ťa, miláčik). „Salma počula moju pieseň a prišla za mnou s originálnym nápadom na videoklip,“ objasňuje Prince a dodáva: „Salma je najbystrejšia a najpozornejšia režisérka, s akou som kedy pracoval. Robiť s ňou je pre mňa absolútna radosť.“

(gl, BBC)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RECENZIA
<< predchádzajúci článok
Báthoryčka na Liptove