Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. februára 2024

Príspevok na ubytovanie odídencov z Ukrajiny sa upraví, vek už nebude rozhodujúcim faktoromPríspevok na ubytovanie odídencov z Ukrajiny pre podnikateľov s ubytovaním sa od 1. marca tohto roku upravuje na jednotnú sumu šesť eur za noc na osobu bez rozdielu veku.Zdieľať
bp_2152 676x451 22.2.2024 (SITA.sk) - Príspevok na ubytovanie odídencov z Ukrajiny pre podnikateľov s ubytovaním sa od 1. marca tohto roku upravuje na jednotnú sumu šesť eur za noc na osobu bez rozdielu veku. Ministerstvo dopravy SR týmto krokom nadväzuje na zmenu výšky príspevku, ktorý vypláca rezort vnútra fyzickým osobám.


Ako ďalej informuje ministerstvo dopravy, touto zmenou chce motivovať odídencov začleniť sa do bežného života a zároveň reaguje na klesajúci záujem poskytovateľov ubytovania.

Z pôvodných viac ako 700 ubytovateľov máme v súčasnosti už zmluvy len s menej ako 500," doplnila hovorkyňa rezortu Petra Poláčiková. Príspevok znižuje ministerstvo na jednotnú sumu šesť eur na osobu, pričom pri tejto sume už podľa neho delenie podľa veku nemá opodstatnenie.

V prípade, že náklady na nocľah sú v ubytovacom zariadení vyššie, môže si odídenec rozdiel doplatiť. Za rezort dopravy bolo v roku 2023 vyplatených viac ako 57 mil. eur a v roku 2022 približne 15 mil. eur.


Zdroj: SITA.sk - Príspevok na ubytovanie odídencov z Ukrajiny sa upraví, vek už nebude rozhodujúcim faktorom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na východe Slovenska sa opäť triasla zem, epicentrum bolo len 16 kilometrov od Humenného
<< predchádzajúci článok
Vodič nákladiaku zrazil mladého chodca z Giraltoviec, bol na mieste mŕtvy