Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. apríla 2013

Pritekajúca voda z Ukrajiny ohrozuje východ SlovenskaDruhý stupeň povodňovej aktivity trvá na riekach Latorica a Bodrog už druhý týždeň. Latorica pri Veľkých Kapušanoch dosahovala dnes ráno o šiestej 654 cm a Bodrog pri Strede nad ...Zdieľať
hladina rieka KOŠICE 19. apríla (WEBNOVINY) – Druhý stupeň povodňovej aktivity trvá na riekach Latorica a Bodrog už druhý týždeň.


Latorica pri Veľkých Kapušanoch dosahovala dnes ráno o šiestej 654 cm a Bodrog pri Strede nad Bodrogom 778 cm. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.

Voda zatiaľ neohrozila obydlia, na niektorých miestach zaplavila lúky a polia. Zvýšený prietok spôsobuje voda pritekajúca z Ukrajiny.

Oteplenie a topenie snehu spôsobilo aj zvýšenie hladín na riekach Torysa, Hnilec a Hornád, hladiny ktorých v niekoľkých posledných dňoch dosiahli úroveň prvého stupňa povodňovej aktivity. Prvý stupeň je na Hnilci v Stratenej a pri Švedlári, kde dnes ráno namerali 260 cm. Prvý stupeň je aj na hornom i dolnom toku rieky Torysa, hladina dnes ráno pri Košických Olšanoch dosahovala 213 cm. Na Hornáde pri Kysaku bola dnes ráno hladina na úrovni 253 cm.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Okolie Bostonu zasiahli výbuchy, v škole zabili policajta
<< predchádzajúci článok
FBI zverejnila zábery podozrivých, vyvolalo to rozruch

Pritekajúca voda z Ukrajiny ohrozuje východ Slovenska - diskusné fórum čitateľov