Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. apríla 2012

Proces s Julijou Tymošenkovou odložili na májUkrajinský sudca v sobotu oznámil, že nemôže súdiť opozičnú líderku Juliju Tymošenkovú v neprítomnosti a odložil preto pojednávania v novom prípade týkajúcom sa daňových únikov na 21. mája. ...Zdieľať
julija tymosenkova CHARKOV 28. apríla (WEBNOVINY) - Ukrajinský sudca v sobotu oznámil, že nemôže súdiť opozičnú líderku Juliju Tymošenkovú v neprítomnosti a odložil preto pojednávania v novom prípade týkajúcom sa daňových únikov na 21. mája.


"Súd rozhodol, že nie je možné zaoberať sa prípadom bez prítomnosti Tymošenkovej," povedal sudca Kostiantyn Sadovsky.

Predtým oznámil, že expremiérka sa na súde z dôvodu chronickej bolesti chrbta nemohla zúčastniť. Pred budovou súdu sa zhromaždila asi tisícka jej stúpencov.

Tymošenkovú odsúdili na sedem rokov väzenia za prekročenie právomocí, keď v roku 2009 ako premiérka uzavrela nevýhodnú zmluvu o dodávkach ruského plynu. V Charkove sa tento týždeň začal ďalší proces, v ktorom čelí novým obvineniam z daňového úniku a sprenevery verejných prostriedkov.

Politička sa dlhodobo sťažuje na bolesti chrbta, odmieta však pomoc ukrajinských lekárov, ktorých obviňuje zo zaujatosti a plnenia príkazov jej hlavného politického súpera, prezidenta Viktora Janukovyča.

Minulý týždeň musela údajne nedobrovoľne absolvovať vyšetrenie v štátnej nemocnici, pričom tvrdí, že väzenskí strážcovia ju nasilu vytiahli z postele a keď sa bránila, udreli ju do brucha. V piatok sa objavili fotografie, na ktorých ukazuje modriny.

Tymošenkovej advokát oznámil, že jeho klientka na protest proti násilnému zaobchádzaniu drží hladovku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nevidiaceho Číňana po úteku z väzenia chránia Spojené štáty
<< predchádzajúci článok
Vinníkmi dopravných nehôd sú najmä vodiči v znamení býka

Proces s Julijou Tymošenkovou odložili na máj - diskusné fórum čitateľov