Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2023

Proces s Magátom stíhaným pre extrémizmus a popieranie holokaustu tak skoro neskončí, vinu popieraProces s Mariánom Magátom, ktorý je obžalovaný pre rozsiahlu a dlhodobo páchanú závažnú extrémistickú trestnú činnosť, by naZdieľať
ifr1759 676x485 29.5.2023 (SITA.sk) - Proces s Mariánom Magátom, ktorý je obžalovaný pre rozsiahlu a dlhodobo páchanú závažnú extrémistickú trestnú činnosť, by na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku mal trvať do decembra.


Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu, podľa ktorého je vo veci vytýčených ešte 19 termínov pojednávania. Najbližšie by sa malo uskutočniť 13. júna, posledné je naplánované na 12. decembra.

Proces s Mariánom Magátom začal na súde koncom februára, pričom obžalovaný svoju vinu poprel.

Knižná publikácia Židokracia


Úrad špeciálnej prokuratúry ešte v decembri minulého roku informoval, že extrémistická trestná činnosť Mariána Magáta súvisí aj s knižnou publikáciou, ktorá bola vydaná a publikovaná pod názvom „Židokracia", ako aj s jej rozširovaním.

Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila Mariána Magáta v januári 2022. Následne bol vzatý do väzby.

Inklinuje k extrémizmu


Obžaloba na obvineného bola podľa Úradu špeciálnej prokuratúry podaná pre pokračujúci zločin rozširovania extrémistického materiálu, pokračujúci zločin výroby extrémistického materiálu, pokračujúci prečin popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti, pokračujúci prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, zločin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, a pre prečin prechovávania extrémistického materiálu. V prípade uznania viny hrozí Mariánovi Magátovi trest odňatia slobody až na osem rokov.


Marián Magát je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade ho v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdili na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.
Zdroj: SITA.sk - Proces s Magátom stíhaným pre extrémizmus a popieranie holokaustu tak skoro neskončí, vinu popiera © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokov
<< predchádzajúci článok
Matovičova „atómovka“ je späť, o návrhu na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách sa bude hlasovať druhýkrát