Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. októbra 2006

Proces s Mikulášom Č. pokračuje čítaním listinných dôkazovNa Okresnom súde v Prešove má dnes o 9:00 pokračovať pojednávanie s údajným bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. a ďalšími obžalovanými Slavomírom S. a Ladislavom B. Na programe ...Zdieľať

PREŠOV 20. októbra (WEBNOVINY) – Na Okresnom súde v Prešove má dnes o 9:00 pokračovať pojednávanie s údajným bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. a ďalšími obžalovanými Slavomírom S. a Ladislavom B. Na programe je čítanie listinných dôkazov a záverečné reči. Prípad dozoruje Krajská prokuratúra v Trenčíne, ktorá obžalovaných viní zo spáchania brutálnych vrážd, pri ktorých prišli o život Peter Klešč a Ján Kromka. K vraždám došlo na jeseň v roku 1997.

Jána Kromku, brata nájomného vraha Alojza Kromku, ktorý bol odsúdený na doživotie, mali zavraždiť šiesti muži zo skupiny Róberta Holuba. V Holubovej garáži vo Vojkovciach ho podľa obžaloby mučili. Potom ho každý z útočníkov mal streliť jednou ranou do hlavy. Telo poliali horľavou tekutinou a zapálili. Mŕtvola Jána Kromku sa našla neďaleko Ličartoviec v okrese Prešov. Mikuláš Č. podľa obžaloby následne zosnoval odplatu, ktorej obeťou sa mal stať Jozef Holub. Zlikvidovať ho mali v jeho košickom byte, kde útočníci vtrhli a spustili paľbu. V byte sa okrem Holuba nachádzal aj ďalší člen podsvetia Peter Klešč, ktorého zastrelili. Jozef Holub im unikol cez okno. Na hlavnom pojednávaní sa zúčastňuje v úlohe poškodeného, pričom je vo väzbe pre iné trestné činy.

Pôvodne bol v tomto procese obžalovaný aj Karel Sz., ktorého našli ešte pred začatím hlavného pojednávania mŕtveho. Medzi obžalovanými figuroval aj Alexander H. zvaný Šani, ktorý začal spolupracovať s políciou a bol ako korunný svedok vylúčený z konania. Pred súdom svoju pôvodnú výpoveď zmenil.

Obžaloba má 1 300 strán. Proces sa začal v máji tohto roku a bol niekoľkokrát prerušený. Senát ukončil vypočúvanie svedkov aj súdnych znalcov. Proces sa koná za prísnych bezpečnostných opatrení.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pobočky VšZP sa podľa Janca vyhrážajú lekárom
<< predchádzajúci článok
V NR SR sa zaoberajú novelou o ochrane utajovaných skutočností

Proces s Mikulášom Č. pokračuje čítaním listinných dôkazov - diskusné fórum čitateľov

Pomalá obmena správ21.10. 2:35:54