Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2013

Prokurátor žiada väzbu pre veľkopodnikateľov SalmanovcovProkurátor doručil sudcovi návrh na vzatie do väzby členov veľkopodnikateľskej rodiny - otca Sergeja a syna Alexandra Salmanovcov. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného ...Zdieľať
kuklac BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) - Prokurátor doručil sudcovi návrh na vzatie do väzby členov veľkopodnikateľskej rodiny - otca Sergeja a syna Alexandra Salmanovcov.


Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. Rozhodovanie o väzbe je naplánované na dnešné popoludnie.

Podľa portálu Topky.sk kukláči v pondelok ráno zadržali otca Sergeja a syna Alexandra Salmanovcov. Odviedli ich na políciu, kde už voči nim vzniesli obvinenie. Polícia pre Topky.sk potvrdila, že ich už obvinili z trestného činu podplácania, za čo im hrozí až päťročné väzenie.

"Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve osoby z trestného činu podplácania. Za to, že sľúbili úplatok vo výške stotisíc eur, im hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov," povedala pre Topky.sk hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová. Keďže prípad je v štádiu vyšetrovania, polícia zatiaľ bližšie informácie

Veľkopodnikateľ Sergej Salmanov vlastní niekoľko firiem, ktorých predmetom je okrem iného aj výroba alkoholu, prenájom nehnuteľností a výroba kozmetiky. Podľa portálu Topky.sk bol v minulosti obvinený z podvodu, keď údajne bezodplatne získal podiel v spoločnosti AB Kozmetika falošným podpisom podnikateľa Ľubomíra Somorovského.

So spomínaným podvodom podľa portálu pravdepodobne súvisela aj streľba pred luxusným bratislavským hotelom Kempinski spred roka a pol, pri ktorej údajne jeho syn Alexander strieľal na auto podnikateľa Somorovského. Polícia ho vtedy obvinila z výtržníctva. Topky.sk uviedli, že ďalšou z káuz spájanou s rodinou Salmanovcov bol aj spor o podiel v Ski parku Ružomberok, ktorý sa strhol medzi Sergejom Salmanovom a Ľubomírom K., ktorého meno figurovalo na mafiánskych zoznamoch ako člena takáčovcov.

V jednom z prípadov spájaných so Salmanovcami figurovala ako svedkyňa Ľubica Kolesárová, ktorú neznámy útočník brutálne napadol v nedeľu neskoro večer.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moslimovia sa obávajú odvety za bombový útok v Bostone
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo školstva určí zriaďovateľom financovanie škôl

Prokurátor žiada väzbu pre veľkopodnikateľov Salmanovcov - diskusné fórum čitateľov