Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2011

Prokurátorka chce vyšší trest pre Rastislava ŽitnéhoOkresný súd v Malackách odsúdil 24. októbra bývalého televízneho moderátora Rastislava Žitného na dva a pol roka nepodmienečne. Podľa informácií Nového Času podala prokurátorka v ...Zdieľať
rastislav zitny BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) - Okresný súd v Malackách odsúdil 24. októbra bývalého televízneho moderátora Rastislava Žitného na dva a pol roka nepodmienečne.


Podľa informácií Nového Času podala prokurátorka v kauze exmoderátora vyšší trest.

Obhajca exmoderátora Ladislav Kuruc reagoval v tom zmysle, že počká na písomné vyhotovenie odvolania prokurátorky a potom sa rozhodne, či sa jeho klient odvolá.

Sudca uznal Rastislava Žitného za vinného zo smrti päťročného Tomáška Žilavého pri autonehode v júli 2008 za Rohožníkom. Trest by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom ostrahy.

Okresný súd mal preukázanú vinu obžalovaného a to prekročením zákonom stanovenej rýchlosti a nezvládnutím spôsobu jazdy vozidla, uviedol pre SITA hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Rozsudok nie je právoplatný. Obhajca sa k rozsudku nevyjadril, prokurátor si nechal zákonnú lehotu na vyjadrenie. Obžalovaný Rastislav Žitý má právo vyjadriť sa do 15 dní od doručenia rozsudku.

Rastislavovi Žitnému Okresný súd v Malackách už vymeral 7. júna 2010 trest dva a pol roka nepodmienečne. Senát Krajského súdu v Bratislave 21. októbra 2010 na neverejnom zasadnutí o odvolaniach tento rozsudok zrušil.

Dôvodom tohto rozhodnutia boli procesné pochybenia vo veci. Zároveň považoval odvolací súd za potrebné zopakovať súdom 1. stupňa niektoré vykonané dôkazy, ako aj vykonanie ďalších dôkazov.

Rastislav Žitný pôvodne dostal trestným rozkazom rovnako dva a pol roka väzenia a zákaz činnosti vedenia vozidla na päť rokov. Jeho obhajca však proti rozhodnutiu podal odpor, sudca preto nariadil pojednávanie.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rastislav Žitný je vinný za smrť päťročného Tomáša (24. 10. 2011)
 Pokračuje súd s bývalým moderátorom Rastislavom Žitným (27. 6. 2011)
 Súd už dostal posudok o nehode moderátora Žitného (3. 5. 2011)
 Sudca dal v prípade Žitného vypracovať nový posudok (11. 12. 2010)
 Žitnému zrušili odsudzujúci rozsudok (21. 10. 2010)
 Bývalý moderátor Rastislav Ž. dostal 2,5 roka (11. 1. 2010)
 Žitný po 166 dňoch od nehody vypovedal (18. 12. 2008)
 Informácie o nehode moderátora R. Žitného sú nepravdivé a zavádzajúce (14. 11. 2008)
 Moderátora dnes vypočula polícia, nebol však schopný vypovedať (12. 11. 2008)
 Vypočujú mechanikov pre leteckú nehodu v Španielsku (16. 10. 2008)nasledujúci článok >>
Maďarsko stanovilo maximálne úroky z úverov
<< predchádzajúci článok
Na rýchlostnej ceste R1 prišiel o život mladý vodič