Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2020

Prvá európska krajina vyhlásila, že porazila Covid-19 a ide rušiť niektoré opatreniaSlovinsko ako prvá európska krajina vyhlásila, že epidémia koronavírusu sa na jej území skončila. Vláda krajiny v piatok konštatovala, že šírenie sa ochoreniaZdieľať
gettyimages 1219421876 676x423 15.5.2020  - Slovinsko ako prvá európska krajina vyhlásila, že epidémia koronavírusu sa na jej území skončila. Vláda krajiny v piatok konštatovala, že šírenie sa ochorenia Covid-19 je pod kontrolou a už nie sú potrebné mimoriadne zdravotnícke opatrenia.


Vláda ďalej uviedla, že občania členských krajín Európskej únie môžu prechádzať slovinské hranice z Rakúska, Talianska a Maďarska cez určené hraničné priechody, ale obyvatelia väčšiny krajín mimo EÚ budú musieť povinne absolvovať 14-dňovú karanténu.

Prvý prípad koronavírusu v Slovinsku zaznamenali 4. marca, pričom išlo o občana, ktorý sa vrátil zo susedného Talianska.

Mimoriadnu situáciu v krajine pre epidémiu vyhlásili 12. marca. Do 13. mája v Slovinsku potvrdili 1 467 prípadov koronavírusu, pričom nákaza si vyžiadala 103 obetí na životoch.

Viac o téme Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Prvá európska krajina vyhlásila, že porazila Covid-19 a ide rušiť niektoré opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zadržala opitého kamionistu, nafúkal viac ako dve promile
<< predchádzajúci článok
Poslanci strávia na schôdzach parlamentu 44 dní a plánujú rokovať aj cez leto

Prvá európska krajina vyhlásila, že porazila Covid-19 a ide rušiť niektoré opatrenia - diskusné fórum čitateľov