Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. decembra 2019

Putin a Erdogan telefonicky diskutovali o Sýrii aj LíbyiRuský prezident Vladimir Putin (vpravo) a jeho turecký partner Recep Tayyip Erdogan si podávajú ruky počas bilaterálneho stretnutia v rámci summitu skupiny G20 v Osake na západe Japonska 29. júna 2019.Zdieľať
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a jeho turecký partner Recep Tayyip Erdogan si podávajú ruky počas bilaterálneho stretnutia v rámci summitu skupiny G20 v Osake na západe Japonska 29. júna 2019. Foto: TASR/AP
Moskva 12. decembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin a jeho turecký náprotivok Recep Tayyip Erdogan v stredajšom telefonickom rozhovore diskutovali o posilnení spoločného úsilia vo vojne proti terorizmu v Sýrii a dotkli sa aj líbyjskej krízy, informoval Kremeľ. Podľa neho sa telefonát uskutočnil na žiadosť tureckej strany.


"Osobitná pozornosť bola zameraná na situáciu v Sýrii. Lídri vyzvali na zintenzívnenie spoločného úsilia proti teroristickej hrozbe v provincii Idlib a na severovýchode krajiny. Zdôraznili potrebu dôkladného uplatňovania rusko-tureckých dohôd o interakcii v týchto oblastiach," uviedol Kremeľ.

Podľa neho obaja lídri dúfajú v pokrok v práci na zriadení sýrskeho ústavného výboru a "sú pripravení uľahčiť politický dialóg v budúcnosti".

Okrem toho sa prezidenti dotkli líbyjskej krízy a vyjadrili svoje obavy z bojov pred bránami Tripolisu. Podľa nich by "okamžité prímerie a obnovenie vnútrolíbyjských mierových rozhovorov mohli uľahčiť" normalizáciu v tejto krajine.

Putin a Erdogan diskutovali aj o niektorých naliehavých otázkach dvojstrannej spolupráce vrátane obchodných a hospodárskych väzieb. Zamerali sa na dôležitosť ďalšej implementácie spoločných plánov v oblasti energetickej a vojensko-technickej spolupráce.

Turecký prezident informoval ruského lídra i o svojich kontaktoch počas summitu NATO v Londýne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pátracie skupiny vyzdvihnú telá zo sopky White Island v piatok
<< predchádzajúci článok
Kráľ Filip VI. poveril premiéra Sáncheza zostavením novej vlády

Putin a Erdogan telefonicky diskutovali o Sýrii aj Líbyi - diskusné fórum čitateľov