Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. marca 2023

Putin na stretnutí so Si Ťin-pchingom nedosiahol čo chcel, uviedol americký Inštitút pre štúdium vojnyRuský prezident Vladimir Putin pravdepodobne nedokázal zabezpečiť neobmedzené bilaterálne partnerstvo s Čínou počas trojdňovej návštevy čínskeho lídraZdieľať
russia_putin_70052 676x451 22.3.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne nedokázal zabezpečiť neobmedzené bilaterálne partnerstvo s Čínou počas trojdňovej návštevy čínskeho lídra Si Ťin-pchinga, ktorý v stredu odcestoval z Moskvy. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na UkrajinePutin a Si v utorok podpísali spoločné vyhlásenie o prehĺbení partnerstva a strategickej spolupráce. ISW však hovorí, že záväzky zo strany ruského prezidenta a jeho čínskeho partnera sú „zreteľne nevyvážené". Informuje o tom web Kyiv Independent.

Si chválil Putina a posilnil pozíciu Číny v politickom urovnaní vojny na Ukrajine, ale nezašiel veľmi ďalej. „Naopak, Putin ohlásil viacero opatrení, ktoré signalizujú, že Rusko pokračuje v orientácii k závislosti od Číny v energetike a hospodárskych sektoroch, čo sa zdá veľmi jednostranné," konštatuje ISW.


„Si navyše nesignalizoval úmysel podporiť ruskú vojnu na Ukrajine nad rámec vágnych diplomatických ubezpečení, čo je pravdepodobne menej, ako Putin chcel na rokovaniach dosiahnuť," uviedol inštitút. „Putin pravdepodobne nedokázal zabezpečiť taký druh partnerstva, ktoré potrebuje a veľmi si želá," dodal ISW.


Zdroj: SITA.sk - Putin na stretnutí so Si Ťin-pchingom nedosiahol čo chcel, uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trápia vás časté bolesti hlavy či hnačka? Možno máte znečistený vodovod
<< predchádzajúci článok
NAKA v súvislosti s akciou Chikara 2 obvinila 16 ľudí, je medzi nimi aj aktívny policajný funkcionár