Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2022

Putin údajne chystá výmenu Dvornikova, nadmerne pije a má nedostatok dôveryPríliš „radikálne preskupenie" štruktúry ruského vojenského velenia môže naznačovať „pretrvávajúcu dysfunkciu". Ako na svojom webe referuje americký Inštitút pre štúdium vojny ...Zdieľať
vladimir putin 676x468 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Príliš „radikálne preskupenie" štruktúry ruského vojenského velenia môže naznačovať „pretrvávajúcu dysfunkciu". Ako na svojom webe referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), tá môže byť následkom čistiek vyšších dôstojníkov, ktorí sú obviňovaní zo zlyhania na Ukrajine.

Vysoké straty v radoch výsadkárov


Kremeľ nedávno vymenil veliteľa vzdušných síl Andreja Serďukova, ktorého podľa ruských médií nahradil Michail Teplinskij. Ukrajinské zdroje už predtým 17. júna informovali, že Kremeľ odvolal Serďukova pre slabý výkon počas invázie a vysoké straty v radoch výsadkárov.

Rusko údajne chystá i výmenu súčasného veliteľa južného vojenského okruhu Alexandra Dvornikova. ISW s odvolaním sa na investigatívnu skupinu Bellingcat tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin ho plánuje nahradiť, pretože nadmerne pije a má nedostatok dôvery medzi ruskými silami.

Rusi chystajú útok na predmestie Lysyčanska


Na frontovej línii ruské sily úspešne postupujú z juhu smerom k Lysyčansku v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny, aby tak obrali Ukrajincov o obrannú výhodu v podobe rieky Siverskyj Donec.

ISW prognózuje, že v priebehu budúceho týždňa Rusi pravdepodobne zaútočia na predmestia Lysyčanska.


Na juhu Ukrajiny tamojšia armáda v priebehu utorka 150-krát zaútočila na ruské ciele. Podľa jej tvrdení zabila 49 ruských vojakov, zničila dve samohybné húfnice, jeden delostrelecký ťahač, jeden muničný sklad a päť obrnených a vojenských vozidiel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putin údajne chystá výmenu Dvornikova, nadmerne pije a má nedostatok dôvery © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aby nám platby kartou na dovolenke nespôsobili prievan v peňaženke
<< predchádzajúci článok
Parlament prelomil veto, schválil Matovičovu protiinflačnú pomoc v pôvodnom znení