Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2022

Budú preživší z potopeného krížnika Moskva opäť bojovať vo vojne na Ukrajine? Rodiny požadujú koniec ich nasadeniaRodinní príslušníci dovedna 49 preživších ruských námorníkov z potopeného krížnika Moskva požadujú ukončenie ich nasadenia vo vojne na Ukrajine. Na svojom webe o tom referuje americkýZdieľať
kriznik moskva 676x451 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rodinní príslušníci dovedna 49 preživších ruských námorníkov z potopeného krížnika Moskva požadujú ukončenie ich nasadenia vo vojne na Ukrajine. Na svojom webe o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) s odvolaním sa na ruské opozičné periodikum Novaja Gazeta.


Postoj rodinných príslušníkov spomenutých námorníkov sa údajne nepáči Kremľu, keďže tí vo výzve poukázali na to, že ruskí velitelia neposlali preživších domov. Namiesto toho ich 30. júna opäť plánujú poslať do bojových akcií.

Viac o téme: Vojna na UkrajineV uvedenej výzve sa taktiež uvádza, že preživší sa odmietajú zúčastniť na ďalších úlohách, pretože pri potopení krížnika utrpeli psychickú ujmu. V súčasnosti ich vraj držia na starej lodi Ladnyj, ktorá údajne nie je vhodná na boj.

Ukrajinská rozviedka predtým informovala, že ruské úrady pohrozili rodinám preživších námorníkov trestným stíhaním a zrušením akýchkoľvek finančných výhod, aby ich odradili od vystupovania proti ruským operáciám na Ukrajine.Zdroj: Webnoviny.sk - Budú preživší z potopeného krížnika Moskva opäť bojovať vo vojne na Ukrajine? Rodiny požadujú koniec ich nasadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na rozostavanom mrakodrape Eurovea Tower horelo, požiar vypukol na streche (foto)
<< predchádzajúci článok
Martin Zaťovič sa bude opätovne uchádzať o post starostu Dúbravky