Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. októbra 2006

Putovné Ploty hanby končia púť v KošiciachPutovná výstava fotografií z totalitných a neslobodných krajín sveta pod názvom Fields of Shame - Ploty hanby končí svoju púť na Slovensku v Košiciach. Verejnosti bude sprístupnená od piatka do ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Putovná výstava fotografií z totalitných a neslobodných krajín sveta pod názvom Fields of Shame - Ploty hanby končí svoju púť na Slovensku v Košiciach. Verejnosti bude sprístupnená od piatka do pondelka 23. októbra. Na Hlavnej ulici neďaleko Dómu sv. Alžbety ju o 16:00 slávnostne otvorí Ján Figeľ, člen Európskej komisie, ktorý nad podujatím prevzal záštitu. Agentúru SITA o tom informovala Andrea Gajdošová z nadácie Pontis, ktorá je spolurealizátorom projektu.

Putovná výstava prezentuje jedinečné zábery z koncentračných táborov, väzení, demonštrácií v Severnej Kórei, Číne, Barme, na Kube a v Bielorusku, doplnené popiskami a príbehmi politických väzňov. Od začatia výstavy 26. septembra v Bratislave ju v priebehu mesiaca v ďalších ôsmich mestách na Slovensku videlo viac ako šesťtisíc ľudí.

Fields of Shame - Ploty hanby sú v slovenských mestách prezentované prvýkrát. V minulých rokoch sa výstava uskutočnila v Poľsku a Nemecku, po Slovensku fotografie zhliadnu v Rakúsku, Českej republike a Maďarsku. Výstava má za cieľ zvýšiť informovanosť a solidaritu verejnosti s ľuďmi v totalitných krajinách na celom svete, ktorých vlastné režimy utláčajú, trestajú a väznia pre ich presvedčenie.

Výstava Ploty hanby putovala naprieč Slovenskom z Bratislavy do Trnavy, Nitry, Trenčína, Žiliny, Banskej Bystrice, Popradu a Prešova, poslednú zástavku má v Košiciach.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MH za podporu investorov, ktorí majú záujem o výskum
<< predchádzajúci článok
Každý ôsmy Američan je závislý od internetu

Putovné Ploty hanby končia púť v Košiciach - diskusné fórum čitateľov