Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. októbra 2006

Rada STV v utorok pokračuje vo voľbe šéfa STVRada Slovenskej televízie (STV) v utorok pokračuje vo svojej historicky prvej voľbe šéfa STV. Do 2. kola voľby generálneho riaditeľa verejnoprávnej televízie postúpili Jozef Heriban s piatimi ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Rada Slovenskej televízie (STV) v utorok pokračuje vo svojej historicky prvej voľbe šéfa STV. Do 2. kola voľby generálneho riaditeľa verejnoprávnej televízie postúpili Jozef Heriban s piatimi hlasmi, Radim Hreha a Peter Nižňanský, ktorí zhodne získali po tri hlasy. Na zvolenie potreboval kandidát aspoň 10 hlasov členov rady. Druhé kolo voľby šéfa verejnoprávnej televízie začne Rada STV v bratislavskom sídle STV v Mlynskej doline o 12:00. Kandidáti predstúpia pred radu v poradí, ktoré určil žreb - prvý bude o 12:00 Radim Hreha, po ňom o 13:00 Jozef Heriban a o 14:00 Peter Nižňanský.

Z kandidátov, ktorí minulý utorok v 1. kole voľby získali hlasy, no nepostúpili, dostal dva hlasy predseda Rady STV Miroslav Kollár a jeden hlas Roman Lipták z agentúry Forza. O postupujúcich kandidátoch rozhodli 14 členovia rady, pričom každý z nich odovzdal platný hlas. Na hlasovaní bola rada ochudobnená o hlas svojho predsedu M. Kollára, keďže bol jedným z kandidátov. Podľa vyjadrenia niektorých členov rady by to tak už v 2. kole voľby nemalo byť a Kollár by sa na ňom mal zúčastniť. Ako pre agentúru SITA povedal Kollár, utorkovú voľbu by mal viesť prvý podpredseda rady Peter Malec. Kollár ho o to požiadal v súvislosti so svojou kandidatúrou na šéfa STV.

Trojica postupujúcich kandidátov bude v 2. kole voľby postupne odpovedať na otázky rady. Následne začne rozprava rady bez účasti kandidátov a tajné hlasovanie. Kandidát, ktorý získa dvojtretinovú väčšinu hlasov všetkých členov rady sa stane generálnym riaditeľom STV. Ak žiadny z kandidátov nezíska aspoň 10 z 15 hlasov členov rady, hlasovanie sa v ten istý deň po diskusii jedenkrát zopakuje. Do opakovaného hlasovania postúpia kandidáti, čo získajú najmenej päť hlasov. Opakovanému hlasovaniu predchádza podľa rokovacieho poriadku Rady STV hodnotiaca diskusia s možnosťou prizvania kandidátov. Ak rada nezvolí šéfa STV ani v 2. kole voľby, vyhlási do piatich dní novú voľbu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Holuby, kačice, čajky a labute netreba prikrmovať
<< predchádzajúci článok
Dnes sa v Bratislave začne Ekotopfilm 2006

Rada STV v utorok pokračuje vo voľbe šéfa STV - diskusné fórum čitateľov

pracoval som v tej dobe v televizii24.10. 9:08:37