Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2013

Radikáli odpálili pri Tripolise svätyňu z 15. storočiaNeznámi páchatelia vo štvrtok zaútočili na jednu z historických svätýň v okolí hlavného mesta Líbye, ktorú sa im podarilo zničiť pomocou troch výbuchov. Podľa nemenovaného zdroja z ...Zdieľať
libya TRIPOLIS 29. marca (WEBNOVINY) - Neznámi páchatelia vo štvrtok zaútočili na jednu z historických svätýň v okolí hlavného mesta Líbye, ktorú sa im podarilo zničiť pomocou troch výbuchov.


Podľa nemenovaného zdroja z prostredia líbyjských bezpečnostných zložiek bola terčom útoku hrobka súfistického vodcu Sídího Muhammada Landulsího v meste Tádžúrá východne od Tripolisu, ktorá pochádzala z 15. storočia.

Fotograf tlačovej agentúry AFP informoval, že budovou ešte za svitania otriasli silné výbuchy, pričom došlo k zrúteniu zadnej steny ako aj veľkej časti strechy.

Pri svätyni sa v tom čase údajne nikto nenachádzal a bomby tak boli zrejme odpálené na diaľku.

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, pripomína však udalosti z minulého roka, keď prívrženci radikálneho islamu v Líbyi zničili viaceré svätyne, aby zabránili uctievaniu náboženských osobností. Takúto tradíciu totiž považujú za kacírstvo. Radikáli sa už dávnejšie vyhrážali aj zničením hrobky v Tádžúre, na čo miestni obyvatelia zareagovali vytvorením hliadok.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rumuni rozložili gang, ktorý vykrádal bankomaty vo svete
<< predchádzajúci článok
Litva a Lotyšsko odmietajú referendum o eure