Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. januára 2011

Rádio_FM bude po tretí raz udeľovať Radio_Head AwardsRádio_FM bude 18. februára v Bratislave po tretí raz udeľovať hudobné Radio_Head Awards. Od 3. januára sa vo vysielaní rádia začali ...Zdieľať
radiohead awards Backstage súťaže Radio_Head Awards 2008Foto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Rádio_FM bude 18. februára v Bratislave po tretí raz udeľovať hudobné Radio_Head Awards. Od 3. januára sa vo vysielaní rádia začali objavovať upútavky na podujatie. Prvé kolo hlasovania sa začne v pondelok 10. januára. Rovnako ako vlani budú ľudia rozhodovať o cenách v kategóriách Album roka, Singel roka, Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela. Vybraní kritici opäť vyberú aj piatu cenu pre album roka. Víťazi budú známi na slávnostnom odovzdávaní cien v bratislavskom Majestic Music Clube. "Pripravujeme niekoľko zmien v hlasovaní a zopár prekvapení,“ uviedla koordinátorka projektu Veronika Svorenčíková. Detaily priblížia 10. januára na oficiálnej stránke cien rha.fm.


V roku 2009 v rámci Radio_Head Awards udeľovali iba dve ceny - za najlepší album podľa kritikov i odbornej verejnosti. Hudobník Jan Boleslav Kladivo a jeho nahrávka Rozhľadňa (2008) zvíťazil u kritikov. Verejnosť si vybrala skupinu Noisecut a ich album Bliiizko (2008). Paradoxom bol fakt, že sošku zmenšeného "Oscara“ s rádiom namiesto hlavy navrhovala práve speváčka skupiny Noisecut Bety Majerníková. Kapela Noisecut vtedy porazila finalistov Karola Mikloša (The Past Of The Future), Longital (Gloria), Amphibios (Secrets) a Čisté Tvary (Rita Von Anarchia). Naživo sa počas priameho prenosu predstavili napríklad Lavagance, Čisté Tvary spoločne s Erichom Bobošom Procházkom, The Uniques, Billy Barman a Youcoco, Talkshow a H16, Longital s Isobutaneom, The Swan Bride a dvakrát aj víťazi Noisecut, ktorí sa prezentovali najprv coververziou skupiny Motörhead a neskôr aj vlastnou skladbou.

Vlani získala poslucháčsku cenu Album roka 2009 kapela Diego za svoj druhý štúdiový počin Peripheries. Najlepším albumom uplynulého roka podľa kritikov z vybraných médií bola eponymná nahrávka z dielne projektu The Autumnist, za ktorým stojí Vlado Ďurajka. Najlepšou koncertnou kapelou za rok 2009 a zároveň Nováčikom roka 2009 sa stala formácia Billy Barman. Po cenu v kategórii Singel roka 2009 si prišli členovia kapely Vetroplach za pieseň Ty mi budeš rozumieť. Počas udeľovania Radio_Head Awards 2009 vystúpili Noisecut, Ján Boleslav Kladivo, Hudba z Marsu s Jánom Kuricom, Vetroplach, Billy Barman s Hafnerom, Soundphreakers s rappermi z formácie Dramatikz, Moustache i drum´n´bassový dídžej a producent B-Complex.

Agentúru SITA informovala Alexandra Štullerová - Koreňová z Oddelenia pre styk s verejnosťou Rozhlasu a televízie Slovenska (RTS).

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rádio_FM: Tri otázky pre ministra kultúry Daniela Krajcera (14. 10. 2010)
 SULÍK: Rádio_FM sa istotne nezruší (13. 10. 2010)
 Obsah Rádia_FM sa rušiť nebude (12. 10. 2010)
 STV a SRo nahradí jedno verejnoprávne médium (12. 10. 2010)
 Vyhlásili nominácie na Radio_Head Awards 2009 (25. 1. 2010)
 Vybraní kritici nominovali 5 albumov na Radio_Head Award (22. 1. 2010)
 Noisecut vyhrali cenu Radio_Head, ktorú navrhla ich speváčka (7. 2. 2009)
 Radio_Head Awards 2008 - poznáme nominácie! (29. 1. 2009)
 Rádio_FM rozdá "rádio hlavy" (15. 1. 2009)
 Kompiláciu slovenských skupín je možné stiahnuť si zadarmo (22. 12. 2008)nasledujúci článok >>
Cítim sa skvele, tvrdí Aretha Franklin mesiac po operácii
<< predchádzajúci článok
Cenu Stanleyho Kramera dostane Sean Penn

Rádio_FM bude po tretí raz udeľovať Radio_Head Awards - diskusné fórum čitateľov