Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

22. marca 2022

Rádio_FM vyhlási víťazov 14. ročníka Radio_Head AwardsRádiohlavy prinesú aj exkluzívne vystúpenia, ktoré budú po dvojročnej pauze opäť súčasťou obidvoch galavečerov odovzdávania ocenení.Zdieľať
Rádio_FM vyhlási víťazov 14. ročníka Radio_Head Awards

Rádio_FM sa pripravuje na víkend v znamení domácej hudby. Poslucháči a odborné poroty ocenia najlepšie slovenské nahrávky za rok 2021 v rámci 14. ročníka Radio_Head Awards. "Už v piatok 25. marca budú známe mená prvých víťazov v žánrových kategóriách, v ktorých rozhodujú odborníci," uviedol pre TASR PR manažér RTVS Filip Púchovský.


Šance získať ceny v kategóriách Hard and Heavy, Hip Hop/Rap/Rnb, Elektronická hudba, World Music/Folk, Jazzová hudba, Klasická a Experimentálna hudba majú aj Altar Quartets, Blame Your Genes, Pil C, Kontrafakt, Martin Adámek, Čad či Sisa Michalidesová. "Počas žánrovo pestrého večera spozná verejnosť aj držiteľa ceny Album roka na základe hlasovania novinárov," pripomenul Púchovský kategóriu, v ktorej sú nominovaní Chiki Liki tu-a, Saténové ruky, Lash & Grey, Uniqat, ale tiež Isama Zing, ktorý zabojuje aj o cenu v kategórii Elektronická hudba. "Producent Jonatán Pastirčák nominovaný aj na cenu Debut roka tak získal spoločne s dvojicou Lash & Grey a Chiki liki tu-a najviac nominácií v jednotlivých kategóriách," dodal.

Druhý deň odovzdávania (26. 3.) bude pokračovať vyhlásením víťazov, o ktorých rozhodovali poslucháči Rádia_FM. Tí mohli hlasovať za svojich favoritov v kategóriách Album roka, Skladba roka, Debut a Objav roka. Kuriózna situácia nastala v nomináciách na Skladbu roka, kde po dve nominácie získali FVLCRVM a Chiki liki tu-a a nominácie dopĺňajú Lashe & Grey. "V sobotu večer bude udelené aj Ocenenie za prínos do hudby, ktoré už v úvode týždňa získal Miroslav Žbirka in memoriam," poznamenal Púchovský.

Rádiohlavy prinesú aj exkluzívne vystúpenia, ktoré budú po dvojročnej pauze opäť súčasťou obidvoch galavečerov odovzdávania ocenení. Predstavia sa Chiki Liki tu-a, Saténové ruky, Marko Damian, Ivana Mer, Isobutane, Isama Zing, projekt Altar dvojice Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek a zosnulého Milana Lasicu si uctí projekt Bolo nás jedenásť.

Víťazi 14. ročníka Radio_Head Awards si odnesú sošky, ktoré podľa návrhu Bety K. Majerníkovej vyrobila sochárka Mira Podmanická. Slávnostným odovzdávaním ocenení bude sprevádzať moderátor Martin Staňo. Živý prenos môžu záujemcovia sledovať na webe radiohlavy.sk a v zázname na Dvojke v piatok 25. marca o 23.50 h.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Najviac nominácií na hudobné ceny Radio_Head Awards získali Chiki liki tu-a Isama Zing a dvojica Lash & Grey (7. 2. 2022)
 Rádio_FM spustilo hlasovanie v prvom kole 14.ročníka Radio_Head Awards (10. 1. 2022)
 Hlavnú cenu Radio_Head Awards 2020 získali Billy Barmann (18. 4. 2021)
 Udelili prvé Radio_Head Awards za rok 2020 (17. 4. 2021)
 Ocenenie za prínos do hudby v Radio_Head Awards získal Dzúrik, ďalších víťazov spozná verejnosť v polovici apríla (8. 4. 2021)
 Zverejnili nominácie na hudobné ceny Radio_Head Awards, poslucháči a novinári sa skoro úplne zhodli (15. 2. 2021)
 Rádio_FM spustilo hlasovanie v 1. kole cien Radio_Head Awards (21. 1. 2021)
 Rádiohlavy za rok 2019: Rádio_FM rozdelilo ocenenia (19. 3. 2020)
 Rádio_FM spustilo hlasovanie v prvom kole 12.ročníka Rádiohláv. (16. 1. 2020)
 Hudobné ceny Radio_Head Awards 2018 získali skupina Para a rapper Vec (16. 3. 2019)nasledujúci článok >>
Slovenský raper Kapo prostredníctvom videoklipu predstavil singel Randál
<< predchádzajúci článok
Skupina Chiki liki tu-a sa reštartuje, odchádza gitarista Ľ. Petruška