Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2006

Riceová nesúhlasí s európskou kritikou trestu smrtiŠéfka americkej diplomacie Condoleezza Riceová sa v pondelok večer ohradila voči európskej kritike udelenia trestu smrti bývalému irackému prezidentovi Saddámovi Husajnovi. Negatívny názor Európy ...Zdieľať

WASHINGTON 7. novembra (WEBNOVINY) - Šéfka americkej diplomacie Condoleezza Riceová sa v pondelok večer ohradila voči európskej kritike udelenia trestu smrti bývalému irackému prezidentovi Saddámovi Husajnovi. Negatívny názor Európy na trest smrti je "dlhotrvajúci, no v tomto prípade irelevantný", povedala v rozhovore pre spravodajskú televíziu Fox News. "Toto nie je niečo, čo by Američania, alebo, úprimne povedané, Európania mali komentovať. To je niečo, o čom majú rozhodnúť Iračania," povedala šéfka americkej diplomacie.

Vysokopostavení predstavitelia mnohých veľkých európskych krajín vyslovili v posledných dňoch ľútosť nad udelením trestu smrti pre Saddáma. Európa má dlhodobo na hrdelný trest iný názor ako Spojené štáty, kde sa stále vykonáva. Proti trestu smrti sa vyslovili napríklad aj britskí premiér Tony Blair alebo šéf talianskej diplomacie Massimo D´Alema, teda dvaja najvernejší európski spojenci Washingtonu v irackej vojne. Proti trestu smrti pre Saddáma sa vyslovil napríklad aj Vatikán, Rusko a množstvo rešpektovaných mimovládnych organizácií vrátane Amnesty International či Human Rights Watch.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Abbás sa opäť nedohodol s Hamasom na novej vláde
<< predchádzajúci článok
TwoOne nepredpokladá mimosúdnu dohodu so štátom

Riceová nesúhlasí s európskou kritikou trestu smrti - diskusné fórum čitateľov