Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. mája 2020

Roger Federer je podľa magazínu Forbes najlepšie plateným športovcom za minulý rokŠvajčiarsky tenista Roger Federer je najlepšie plateným športovcom na svete za uplynulých 12 mesiacov. Na základe rebríčka magazínu Forbes zarobil takmer 96 miliónov eur. Na čelo hodnotenia sa ...Zdieľať
key_biscayne_tennis_45051 38bb658d5b0c4eb782119c0f23b4b792 676x434 30.5.2020  - Švajčiarsky tenista Roger Federer je najlepšie plateným športovcom na svete za uplynulých 12 mesiacov. Na základe rebríčka magazínu Forbes zarobil takmer 96 miliónov eur.


Na čelo hodnotenia sa dostal ako prvý tenista od roku 1990, kedy tento rebríček začali zostavovať. Víťaz dvadsiatich grandslamových turnajov necelých 6 miliónov eur zarobil na odmenách za výsledky na turnajoch, zvyšok získal z iných zdrojov.

Za Federerom nasledujú futbalisti Cristiano Ronaldo, Lionel Messi a Neymar, potom trio basketbalistov LeBron James, Stephen Curry a Kevin Durant.

Ôsma priečka patri golfistovi Tigerovi Woodsovi. Elitnú desiatku uzatvárajú hráči amerického futbalu Kirk Cousins a Carson Wentz.

V elitnej stovke sú iba dve ženy a obe tenistky. Japonka Naomi Osaková je na 29. priečke a Serene Williamsovej patrí 33. pozícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Roger Federer je podľa magazínu Forbes najlepšie plateným športovcom za minulý rok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diego Costa má problém so súdom, na daniach vraj nezaplatil sedemmiestnu sumu
<< predchádzajúci článok
Saganov kolega Buchmann s novým rekordom, do výšky Everestu vystúpal za sedem a pol hodiny

Roger Federer je podľa magazínu Forbes najlepšie plateným športovcom za minulý rok - diskusné fórum čitateľov