Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

27. apríla 2020

Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na septemberZastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) dnes nerokovalo o vyplatení odmeny hlavnému kontrolórovi Richardovi Horváthovi za rok 2019. ...Zdieľať
de 3 676x450 27.4.2020  - Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) dnes nerokovalo o vyplatení odmeny hlavnému kontrolórovi Richardovi Horváthovi za rok 2019. Predseda TSK Jaroslav Baška požiadal v úvode rokovania poslancov o vypustenie návrhu na vyplatenie odmeny z programu s tým, že sa poslanci môžu k tejto téme vrátiť v septembri. Poslanecký zbor, ktorý rokoval formou videokonferencie, s týmto návrhom súhlasil.

Kontrolór splnil plán na 113%Návrh na vyplatenie odmeny hlavnému kontrolórovi TSK mal predkladať poslanec Jozef Habánik. V písomnej správe zdôvodňoval tento návrh aktívnou činnosťou Richarda Horvátha počas roka 2019.

"Hlavný kontrolór so svojimi pracovníkmi splnil na 113 percent plán činnosti Útvaru hlavného kontrolóra, keď tento stanovil uskutočniť 69 kontrol a v skutočnosti sa zrealizovalo 78 kontrol. Hlavný kontrolór sa zúčastnil na všetkých zasadnutiach zastupiteľstva, ako aj zasadnutí komisií a pravidelne informoval ich predsedov zasielaním správ o výsledkoch kontrol podľa odvetvovej štruktúry," zdôvodňoval svoj návrh Habánik.

Rokovanie odložili na september


V pripravenom uznesení navrhoval Horváthovi vyplatiť odmenu vo výške 20 percent súhrnu mesačných platov. K prerokovaniu a následnému hlasovaniu nakoniec nedošlo.

Predseda TSK Jaroslav Baška totiž navrhol spomínaný bod z rokovania stiahnuť.

"Dohodli sme sa aj s navrhovateľom, že tento bod presunieme na septembrové zastupiteľstvo. V súčasnosti je finančná situácia neľahká a v septembri budeme lepšie vedieť, ako na tom župa s financovaním je," skonštatoval Baška.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na september © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blaha sa nebude k Pellegrinimu vyjadrovať, Raši ho považuje za výraznú osobnosť v strane Smer-SD
<< predchádzajúci článok
Opitý šofér zdemoloval dve autá, potom konečne zastavil a dal sa na útek

Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na september - diskusné fórum čitateľov