03. júna 2019

ROLAND GARROS: Nišikori postúpil do štvrťfinále, ďalej ide aj Djokovič

Japonský tenista Kei Nišikori.

Japonský tenista Kei Nišikori. Foto: TASR/AP
Paríž 3. júna (TASR) - Japonský tenista Kei Nišikori postúpil do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V osemfinále zdolal domáceho reprezentanta Benoita Paireho 6:2, 6:7 (8), 6:2, 6:7 (8), 7:5. Ďalej ide aj prvý nasadený Srb Novak Djokovič, ktorý medzi osem najlepších postúpil suverénne po triumfe nad Nemcom Struffom 6:3, 6:2, 6:2.

Nišikori s Pairem odštartovali svoj duel už v nedeľu večer, po skončení tretieho setu ho za stavu 2:1 pre Japonca prerušili pre tmu. Už v pondelok popoludní Paire vybojoval v tajbrejku štvrtý set za 58 minút, pričom v ňom odvrátil dva mečboly súpera. V piatom sete však získal Nišikori za stavu 5:5 rozhodujúci brejk.

Djokovič zatiaľ prechádza turnajom suverénne, na parížskej antuke tento rok nestratil ani set.