27. júna 2015

Rossi víťazom VC Holandska MotoGP

Uprostred Talian Valentino Rossi (Yamaha) sa teší na pódiu z triumfu na Veľkej cene Holandska, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP na okruhu v Assene 27. júna 2015. Druhé miesto obsadil ...

Uprostred Talian Valentino Rossi (Yamaha) sa teší na pódiu z triumfu na Veľkej cene Holandska, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP na okruhu v Assene 27. júna 2015. Druhé miesto obsadil Španiel Marc Marquez (vľavo) na Honde a tretí skončil ďalší španielsky jazdec Jorge Lorenzo na Yamahe (vpravo). Deväťnásobný majster sveta si vďaka tomuto triumfu upevnil vedúcu priečku v priebežnom poradí šampionátu, keď na druhého Lorenza má náskok 10 bodov. Foto: TASR/AP

Assen 27. júna (TASR) - Talian Valentino Rossi na Yamahe sa stal na okruhu v Assene víťazom Veľkej ceny Holandska, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP.

Druhé miesto obsadil Španiel Marc Marquez na Honde a tretí skončil ďalší španielsky jazdec Jorge Lorenzo na Yamahe.

Deväťnásobný majster sveta si vďaka tomuto triumfu upevnil vedúcu priečku v priebežnom poradí šampionátu, keď na druhého Lorenza má náskok 10 bodov.
Výsledky - MotoGP:
1. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 40:54,037 min, 2. Marc Marquez (Šp./Honda) 40:55,279, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:08,613, 4. Andrea Iannone (Tal./Ducati) 41:13,146, 5. Pol Espargaro (Šp./Yamaha) 41:18,305, 6. Cal Crutchlow (V.Brit./Honda) 41:18,410