Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Rusi hrozili zostrelením francúzskych lietadiel nad Čiernym morom, minister obrany krituje ich agresívny postojRuské sily minulý mesiac hrozili zostrelením francúzskych lietadiel hliadkujúcich v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom. Vo štvrtok to v rádiu RTL povedal francúzsky minister obrany Sébastien ...Zdieľať
gettyimages 1301793408 676x451 22.2.2024 (SITA.sk) - Ruské sily minulý mesiac hrozili zostrelením francúzskych lietadiel hliadkujúcich v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom. Vo štvrtok to v rádiu RTL povedal francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu.


Lecornu nešpecifikoval dané lety ani lietadlá v súvislosti s vyhrážkami zostrelením. Konštatoval však, že Rusko sa vracia k „obzvlášť agresívnemu“ postoju, ktorý pripomína správanie sa Sovietskeho zväzu počas studenej vojny.

„Správanie Ruska v roku 2024 nemá nič spoločné s tým, čo sme videli v roku 2022 a samozrejme pred agresiou na Ukrajine. Vysvetľuje sa to tým, že Rusko má ťažkosti na bojisku na Ukrajine," povedal minister.


Zdroj: SITA.sk - Rusi hrozili zostrelením francúzskych lietadiel nad Čiernym morom, minister obrany krituje ich agresívny postoj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Loco for Coco Choco – Barebells uvádza na trh nový Soft Bar
<< predchádzajúci článok
Za domáce násilie v súčasnosti hrozí len podmienka, KDH navrhuje zmeny